6-letnia Asia przeszła operację mózgu, ale to był dopiero początek. Lekarze znaleźli groźny ogromny nowotwór, trwa dramatyczna walka z czasem

6-letnia Asia przeszła operację mózgu, ale to był dopiero początek. Lekarze znaleźli groźny ogromny nowotwór, trwa dramatyczna walka z czasem Źródło: siepomaga.pl / zycie-asi

Nowotwór został usunięty w 95 procentach. Lekarze i rodzice dziewczynki mieli nadzieję, że to już koniec ich zmartwień. Niestety choroba powróciła ze zdwojoną siłą. Asia potrzebuje kosztownej operacji.

Nowotwór został wycięty z mózgu dziewczynki w 95 procentach. To był ogromny sukces. Wszyscy mieli nadzieję, że to już koniec zmartwień. Niestety choroba powróciła ze zdwojoną siłą. Złośliwy guz urósł do zatrważających rozmiarów. Dziewczynka potrzebuje kolejnej kosztownej operacji. Zostało mało czasu, żeby uratować jej życie.

Nowotwór zaatakował mózg 6-latki

W 2018 roku u dziewczynki zdiagnozowano guza mózgu. Podczas operacji w centrum neurochirurgii w Warszawie udało się usunąć aż 95 procent nowotworu. Był to ogromny sukces. Rodzice Asi nie mogli powstrzymać łez szczęścia, gdy okazało się, że wszystko poszło dobrze.

- Operacja na mózgu była ryzykowna, dlatego płakaliśmy ze szczęścia, gdy po wybudzeniu okazało się, że córeczka nas rozpoznaje - mówi mama dziewczynki.

Kiedy myśleli, że to już koniec ich zmartwień, dotarły do nich wyniki badań próbki pobranej z wycinka guza. Diagnoza była bardzo zła. Rodzice dziewczynki byli załamani. Okazało się, że walka o zdrowie ich córki znów zaczynała się na nowo.

- Z wyciętego guza pobrano wycinek, który oddano do badania. Jego wynik był dla nas kolejnym ciosem prosto w serce - złośliwy guz mózgu, wyściółczak II stopnia. To był dopiero początek walki - opowiadała dalej kobieta.

Nowotwór wrócił ze zdwojoną siłą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka przeszła chemioterapię, ta jednak nie zniszczyła resztek guza. Skierowano ją na kolejną operację i radioterapię. Wszystko bez skutku. Niedawno okazało się, że z resztek pozostałego guza urósł kolejny, o ogromnych rozmiarach 16x12x20 mm.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Niedobre informacje dotyczące 13. emerytury. Wiadomo, ile stracą emeryci

Ratunkiem dla 6-letniej Asi jest kosztowna operacja w niemieckim Tubingen. Potrzeba na nią jednak ok. 300 tysięcy złotych. Dodatkowo, po operacji dziewczynka będzie musiała prawdopodobnie poddać się dwuletniej terapii w Austrii. Rodziny nie stać na taki wydatek. Uruchomili zbiórkę na portalu Siepomaga. Każdy, kto chce pomóc rodzicom dziewczynki i jej samej, może to zrobić w tym miejscu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

źródło: epoznan

Następny artykuł