Znana aktorka cierpiała na wstydliwy nowotwór. Dziś zdradza szczegóły

Znana aktorka cierpiała na wstydliwy nowotwór. Dziś zdradza szczegóły Źródło: Facebook/Gotowe na wszystko

Nowotwór zaatakował jedną ze znanych aktorek. Przez długi czas ukrywała stan swojego zdrowia, a także szczegóły choroby. Teraz wyjawia na ten temat całą prawdę i zachęca fanki do regularnych badań.

Nowotwór to choroba, o której wciąż niewiele osób ma odwagę mówić publicznie. Jedna z gwiazd popularnego serialu Polsatu przez długi czas ukrywała przed fanami fakt, że zachorowała. Wstydliwa dolegliwość sprawiła, że kobieta na jakiś czas zniknęła z mediów społecznościowych. Teraz odważnie opowiada o swoich przeżyciach i zachęca do profilaktyki.

Nowotwór zaatakował znaną i lubianą aktorkę

Marcia Cross, znana głównie z serialu "Gotowe na wszystko" kilka miesięcy temu dodała na Instagrama zdjęcie z bardzo krótką fryzurą

- Wdzięczna i szczęśliwa, że żyję, ale smutno mi z powodu utraty włosów. Mają teraz jakieś 2,5 cm długości. Ktoś jeszcze stracił włosy z powodu raka? Odezwij się do mnie. Wiem, co czujesz - napisała pod fotografią.

Fani natychmiast zaczęli wypytywać co się stało i nie musieli długo czekać na wyjaśnienia. Aktorka w następnych postach uspokoiła wszystkich, że jest już po chorobie i ma się dobrze. Przyznała się także jaką część ciała została zaatakowana. Okazało się, że miała raka odbytu.

Rak odbytu jest coraz powszechniej występującym nowotworem. Niegdyś atakował osoby głównie po 50 i 60 roku życia. Dzisiaj ta granica znacznie się przesunęła. Szczególnie na niego narażone mogą być osoby otyłe, utrzymujące złą dietę czy palące nałogowo papierosy. 

Marcia Cross zachęca do dbania o zdrowie i regularnych badań

Marcia Cross ostrzega, że każdy jest narażony na zachorowanie. Zachęca aby nie bać się o tym mówić i nie wstydzić się badania odbytu. Jak sama przyznaje tylko profilaktyczne badania pozwoliły jej wykryć chorobę. Rak odbytu rozwija się po cichu i nie zawsze daje jasne objawy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Aktorka dzisiaj jest już zdrowa i cieszy się z każdej chwili. Zaczęła doceniać drobnostki i ludzi, którzy ją otaczają. Powiedziała, że gdyby nie jej rodzina, przyjaciele i fani nie poradziłaby sobie z tymi wszystkimi wydarzeniami. 

Przyznaje także, że gdy dowiedziała się o diagnozie nie mogła o tym swobodnie rozmawiać. Dziś wypowiedzenie słów "rak odbytu" nie jest dla niej krepujące. Zachęca także innych chorych aby nie wstydzili się choroby i mówienia o niej otwarcie. 

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? 14-letnia gwiazda opowiedziała o toksycznej relacji. Szczere wyznanie mrozi krew w żyłach
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Portal ABCZdrowie 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu