Lekarz był przekonany, że to nowotwór. Okazało się, że w głowie mężczyzny zalęgło się żyjątko, które zjadało go żywcem

Lekarz był przekonany, że to nowotwór. Okazało się, że w głowie mężczyzny zalęgło się żyjątko, które zjadało go żywcem Źródło: .

Nowotwór okazał się błędnie postawioną diagnozą. Mężczyzna nie miał raka, a w jego głowie zalęgło się niebezpieczne żyjątko, które dosłownie zjadało go od środka.

Nowotwór miał być przyczyną tragicznego stanu zdrowia tego mężczyzny. Z dnia na dzień czuł się coraz gorzej, a nikt nie mógł odkryć, co dokładnie dzieje się w jego organizmie. Ostatecznie okazało się, że w jego głowie znalazło się coś, czego nikt się nie oczekiwał. 

Diagnozą był nowotwór, ale w ciele mężczyzny znajdowało się coś innego

Wang miał objawy, które zdaniem lekarzy wskazywały na nowotwór: wymiotował, wiotczały mu mięśnie, drętwiały zarówno ręce, jak i nogi. Ból, który doskwierał mu każdego dnia, nie pozwalał na normalne funkcjonowanie. Po 15 latach badań, które przeprowadzali fachowcy w różnych szpitalach, mężczyzna usłyszał, że ma raka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaczęto leczyć mężczyznę zgodnie z diagnozą lekarską. Niestety stan zdrowia chorego się nie poprawiał, było wręcz coraz gorzej. Na skutek leczenia dostawał drgawek i tracił przytomność. Lekarze nie wiedzieli, dlaczego leki oraz chemioterapia mu nie pomagają. Po zleceniu kolejnych badań udało się ustalić, że to wcale nie nowotwór. W mózgu mężczyzny zagnieździł się tasiemiec Sparganum mansoni.

Nie nowotwór, a tasiemiec 

Pomimo wielkiego zagrożenia, lekarze podjęli się operacji. Dla mężczyzny była to jedyna szansa na odzyskanie zdrowia. Zabieg usunięcia poszedł po myśli chirurgów.

- Tasiemiec żył. Baliśmy się, że podczas zabiegu ucieknie i wpełznie do mózgu. Zjadałby go wtedy od środka - powiedział dr Gu Youming. 

Z mózgu Wanga wyciągnęli 12-centymetrowego tasiemca. Musieli działać z wielką precyzyjnością, żeby nawet fragment pasożyta nie został w głowie pacjenta. Gdyby pozostawili chociaż kawałek, pasożyt mógłby odrosnąć i zacząć zjadać mózg od nowa.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

Najprawdopodobniej tasiemiec przedostał się do organizmu mężczyzny przez żywność. Wang jest wielkim wielbicielem ślimaków, a ich nieodpowiednia obróbka termiczna może doprowadzić do przedostania się do ciała groźnych dla zdrowia pasożytów, tak jak miało to miejsce w tym przypadku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jednak zrobimy zakupy w niedzielę? Rząd WYCOFUJE SIĘ z ostrych regulacji dotyczących zakazu handlu
  2. Pola Raksa wyznała straszliwą prawdę. Aż chce się płakać, jak się tego słucha
  3. Tata odkrył powód śmierci żony, dziecka w jej brzuszku i trzech synków. Złamał mu serce
  4. Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze
  5. Żona przypadkiem natknęła się na sekretny notes męża. Gdy zajrzała do środka poznała powalającą prawdę i kolana się pod nią ugięły

źródło: radiozet

Następny artykuł