Bardziej rakotwórcza niż papierosy. Wielu Polaków cierpi na tę dolegliwość, nawet nie zwracają na nią uwagi

Bardziej rakotwórcza niż papierosy. Wielu Polaków cierpi na tę dolegliwość, nawet nie zwracają na nią uwagi Źródło: youtube.com/ Cancer Treatment Centers of America - CTCA

Nowotwór może mieć swoją genezę w czymś o wiele groźniejszym niż papierosy. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale istnieje przypadłość o wiele cięższa w leczeniu niż rak. Coraz więcej Polaków staje się ofiarą tej choroby, a mało kto zdaje sobie sprawę ze śmiertelnie poważnych konsekwencji.

Nowotwór swoje przyczyny może mieć w bardzo wielu czynnikach. Przyjęło się myśleć, że niewłaściwy tryb życia, papierosy, nałogi i duży stres wpływają na większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby nowotworowej. Jak się okazuje, powodem zachorowania na raka może być także zła dieta oraz niepohamowanie w jedzeniu. Otyłość, nie dość, że jest skrajnie nieestetyczna, to może prowadzić do zachorowań na wiele rodzajów chorób nowotworowych. Problem ludzi posiadających nadprogramowe kilogramy jest coraz powszechniejszy w Europie, a jego ofiarą padają także mieszkańcy Polski.

Nowotwór jest powodowany przez otyłość. Niepokojące alerty naukowców

Naukowcy z Wielkiej Brytanii od lat zmagają się z dość dużym problemem natury medycznej, jaką jest otyłość, która stała się powszechnym problemem Zjednoczonego Królestwa. Okazuje się, że wielu z Brytyjczyków, mających nadprogramowe kilogramy ma bardzo duże tendencje do zachorowania na nowotwór. Przez złe nawyki żywieniowe w kraju występuje 22 800 zachorowań rocznie na nowotwory jelita, nerek, jajników oraz wątroby spowodowanych przez otyłość.

Aby oddać tę przerażającą statystykę wystarczy nadmienić, że choroba otyłości jest drugim, najpopularniejszym czynnikiem zachorowań na raka na Wyspach. Zważając jednak na fakt, że liczba chorych i otyłych z roku na rok się zwiększa, to brytyjscy dietetycy zaczęli bić na alarm.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polska także w kręgu zagrożenia

Wydawać by się mogło, że Polska nie jest zagrożona otyłością w takim stopniu, jak Wielka Brytania. Jest to jednak myślenie czysto życzeniowe. Według statystyk Narodowego Funduszu Zdrowia trzech na pięciu statystycznych Polaków przejawia nadwagę, a co czwarty jest otyły. Jakby tego było mało, Polacy w ciągu dziesięciu lat zaczęli jeść o 11 kilogramów cukru więcej, a w zastraszającym wręcz tempie rośnie liczba osób chorych na powikłania spowodowane niewłaściwą dietą i małą aktywnością fizyczną.

ZOBACZ TAKŻE

  1.  Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Te paznokcie hybrydowe to absolutny hit wakacji 2019! Każda stylowa kobieta powinna takie mieć
  4. Kazimierz M. usłyszał zarzuty. Grozi mu więzienie
  5. Rzecznik Ziobry ma "bardzo niskie kompetencje". Nie będzie asystentem na uczelni
  6. Absurd, kogut stanie przed sądem, bo... jego sąsiedzi nie mogą się wyspać przez uciążliwe pianie

Źródło: Gazeta

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News