Już wiadomo czym jest stworzenie. Na lata człowieka żyje 500 lat i nie choruje na nowotwór

Już wiadomo czym jest stworzenie. Na lata człowieka żyje 500 lat i nie choruje na nowotwór

Jak się okazuje, istnieje stworzenie, które w ogóle nie choruje na żaden nowotwór. Co więcej, w przeliczeniu na ludzkie lata żyje 500 lat. Naukowcy zbadali w czym tkwi sekret jego długowieczności.

Nowotwór to dla niego zupełnie obce zjawisko; żaden osobnik tego gatunku nigdy nie zachorował na raka. Co więcej, podczas gdy pokrewna temu stworzeniu mysz żyje około 4 lat, ono potrafi przeżyć nawet siedmiokrotnie dłużej. Gdyby człowiek poznał, w czym tkwi sekret długowieczności tej istoty, zamiast 75 lat żyłby dokładnie 525. Niektórzy naukowcy twierdzą, że już poznali recepturę eliksiru zapewniającego mu wieczną młodość. 

Chociaż nigdy nie choruje na nowotwór, jest uznawane za najbrzydsze stworzenie na świecie

Zwierzę, o którym mowa, to golec piaskowy - jedna z odmian kretoszczurów żyjących na pustyniach Afryki Wschodniej. Wspomniany gatunek niezwykle rzadko choruje na raka, a niektóre osobniki są całkowicie odporne na ból i potrafią wytrzymać bez tlenu prawie 20 minut. Nie ma się co dziwić, że golce wzbudziły niemałe zainteresowanie naukowców. Badacze przede wszystkim zwrócili uwagę na niski współczynnik ich śmiertelności w dojrzałym wieku - w końcu postanowili zbadać, w czym tkwi sekret długowieczności najbrzydszych zwierząt na świecie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dr Rochelle Buffenstein z San Francisco badała golce piaskowe przez 30 lat. Ekspertka bacznie obserwowała ich życie od narodzin aż do śmierci. Jej uwagę przykuł jeden szczegół  - te ssaki mają bardzo aktywne mechanizmy naprawy DNA i wysoki poziom białek opiekuńczych, które są odpowiedzialne za prawidłowe zwijanie się innych białek. Co więcej, odkryła, że golce z wiekiem nie gromadzą w swoim organizmie szkodliwych czynników - posiadają odpowiednie mechanizmy sprawiające, że ich organizm wydala wszystkie toksyny.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał 27 lat, przyczyny są niejasne
2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

To nie koniec badań nad długowiecznością ssaków

Naukowcy nie kończą badań nad tymi fascynującymi stworzeniami. W najbliższym czasie chcą zająć się badaniem starszych, czyli 20-30 letnich osobników. Ich celem jest dokładne odpowiedzenie na pytanie, jak wygląda proces starzenia golców piaskowych i w czym tkwi sekret ich długowieczności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska prosi fanów o pieniądze. Kwota ścina z nóg, sprawa jest ważna i pilna
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. Zasiłek dostaną tylko wybrani. Kontrole przetrzepią wam kieszenie

Źródło: FAKT

Następny artykuł