Nowotwór jajników daje wczesne objawy. Lekarze alarmują, nie można ich ignorować, szybka reakcja może uratować życie

Nowotwór jajników daje wczesne objawy. Lekarze alarmują, nie można ich ignorować, szybka reakcja może uratować życie Źródło: flickr.com Global Panorama

Nowotwór jajników często brzmi dla kobiety jak wyrok. Łatwo przeoczyć jego początkowe objawy, niektóre mogą wskazywać na inne, niegroźne dolegliwości. Lekarze alarmują, na co dokładnie zwrócić uwagę.

Nowotwór jajnika jest uleczalny, jeśli zostanie wykryty na bardzo wczesnym etapie. Ciało może dawać znać, że coś jest nie tak, jednak większość kobiet bagatelizuje te objawy. W grupie ryzyka znajdują się panie w wieku 40-70 lat oraz te, w rodzinach których występował rak jajnika. Należy być wyczulonym na pięć wczesnych symptomów.

Nowotwór jajnika najczęściej zostaje wykryty zbyt późno

Kobiety przede wszystkim powinny zwrócić uwagę na to, jak wygląda ich miesiączka. Nowotwór jajnika często objawia się rozregulowaniem miesiączki. Ginekolog może nas uspokajać, że może za to odpowiadać infekcja, jednak powinnyśmy żądać dokładnego przebadania. Jeśli miesiączka już wystąpi (regularna lub nie), wygląd krwi również nie powinien umknąć naszej uwadze. Jasna i wyraźnie rzadka to powody do niepokoju.

Jeśli współżyjemy i od jakiegoś czasu po każdym stosunku czujemy nieokreślone bóle o różnym nasileniu, które nigdy wcześniej nie występowały, to jak najszybciej należy zgłosić się do ginekologa. Za ból mogą prawdopodobnie odpowiadać cysty tworzące się z powodu nowotworu. Pochwa jest wrażliwsza i obolała.

Zewnętrzne objawy także powinny dać nam do myślenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektóre panie mogą odczuwać też dziwne uczucie wewnętrznego nacisku. Często jest to bagatelizowane zjawisko, kobiety bowiem biorą je jako przedmiesiączkowe skurcze lub po prostu za moment owulacji. Jednak skurcze i ból trwające kilka dni z pewnością nie są normalne. Ból najczęściej powtarza się po pewnym czasie. Poza tym może pojawić się też specyficzne wybrzuszenie poniżej pępka.

Dzisiaj grzeje: 1. Na co naprawdę zmarł Paweł Królikowski? Długo wszyscy byli w błędzie, prawdziwa przyczyna była koszmarna
2. Nowe informacje o pogrzebie Pawła Królikowskiego. Aktor zostanie uhonorowany jak najważniejsze osoby w kraju

Utrata apetytu zazwyczaj nie oznacza niczego dziwnego - spowodowane przemęczeniem, przeziębieniem lub problemami z trawieniem nie są niczym niepokojącym. Jeśli jednak nie mamy apetytu przez dłuższy czas, a brzuch jest wzdęty i mimo braku jedzenia odczuwamy pełność w żołądku, to wskazanie do pilnej wizyty lekarskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Większość osób od razu wyrzuca skórki po bananach, a to duży błąd. Mają wiele zastosowań
  2. Życiowa szansa Adama Kownackiego. Polski bokser o krok od hitowej walki
  3. Małgorzata Rozenek przyłapana. Jest w ciąży, jak mogła tak załatwić męża?
  4. Uwielbiany gwiazdor "Rancza" otarł się o śmierć. Ukrywał wszystko, dopiero teraz zdecydował się ujawnić
  5. Przez lata więził ją w piwnicy, gwałcił i maltretował, a na piętrze wiódł normalne życie. Zdjęcia jej "więzienia" przyprawiają o ciarki
  6. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News