Prawie wszyscy wykonują te niepozorne czynności codziennie. Nie wiedzą, że mogą stracić wzrok, a nawet życie

Prawie wszyscy wykonują te niepozorne czynności codziennie. Nie wiedzą, że mogą stracić wzrok, a nawet życie Źródło: Pixabay / Free-Photos

Nowotwór był diagnozą, której ten mężczyzna zupełnie się nie spodziewał. Lekarz powiedział mu, że choroba rozwinęła się w oku przez jego codzienne nawyki, które praktykuje również wielu z nas.

Nowotwór wykrył lekarz, do którego mężczyzna przyszedł z pogarszającym się wzrokiem. Doktor wyjaśnił mu, że choroba rozwinęła się przez jego zwyczajne, codzienne nawyki. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak niektóre ich zachowania mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Nowotwór rozwinął się w oku mężczyzny

Historia tego mężczyzny może stanowić dla wielu osób ostrzeżenie. 40-latek poszedł na wizytę do okulisty z poważnymi dolegliwościami, był bardzo przestraszony tym, co dzieje się z jego oczami. Bardzo pogorszył mu się wzrok, a po pewnym czasie w jego polu widzenia pojawiły się czarne plamy. Okazało się, że w oku mężczyzny doszło do uszkodzenia ciała szklistego, które chroni siatkówkę, ale niestety nie ulega regeneracji. Lekarz wykonał dokładne badania i postawił ostateczną diagnozę. Poinformował pacjenta, że w jego oku rozwija się groźny nowotwór.

Okulista wytłumaczył mężczyźnie, że choroba, która zaatakowała jego oko, rozwinęła się przez zbyt dużą ilość niebieskiego światła w jego otoczeniu. Emitują je m.in. telefony komórkowe oraz ekrany komputerów oraz telewizorów. Jego liczne źródła stanowią również energooszczędne żarówki LED, które wiele osób montuje u siebie w domach. Pacjent miał w zwyczaju przeglądać wiadomości na telefonie leżąc po ciemku w łóżku. Równie groźne jest zbyt długie przesiadywanie przed komputerem czy telewizorem. Takie zachowanie może prowadzić nawet do utraty wzroku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowotwór oka występuje coraz częściej, wszystko przez elektroniczne ekrany

Specjaliści ostrzegają, że złośliwe nowotwory oka diagnozowane są coraz liczniej. By chronić zdrowie i życie, należy zachować zasady bezpiecznego obcowania z elektronicznymi urządzeniami.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Kurski ujawnił, dlaczego Zamachowska i Kurdej-Szatan zostały wyrzucone z pracy w TVP

Do pracy przy komputerze można używać nakładek na ekrany lub specjalnych okularów pochłaniających niebieskie promieniowanie. Warto również jak najczęściej odrywać od nich wzrok i patrzeć na zielone rośliny. Kolor ten łagodzi zmęczenie naszych oczu i jest dla nich dużo zdrowszy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Dlaczego Bednarek miał dziwny "atak głupawki"? Doniesienia zza kulis zdumiewają
  3. Zwyrodnialec, żeby sprzedać psa jako suczkę, posunął się do barbarzyństwa
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

źródło: Podaj to

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News