Nie żyje wielki gwiazdor. Zmarł po 2 miesiącach walki z nowotworem

Nie żyje wielki gwiazdor. Zmarł po 2 miesiącach walki z nowotworem Źródło: Esteban Hernandez Unsplash.com

Nowotwór jest ciężką chorobą, a walka z nim jest bardzo wyniszczająca. To właśnie przez nowotwór świat stracił kolejnego wielkiego gwiazdora. Potwierdzono niesamowicie smutne informacje o śmierci człowieka, który inspirował praktycznie wszystkich. Na zawsze zapisał się na kartach historii.

Nowotwór w tym przypadku przebiegł w ekspresowym wręcz tempie. Nikt nie spodziewał się, że od momentu zdiagnozowania niebezpieczeństwa, tak szybko będzie trzeba pożegnać się z mistrzem w swoim fachu. Cały świat jest w żałobie.

Niestety nowotwór okazał się silniejszy

Nowotwór nie oszczędza nikogo i atakuje zarówno bogatych, jak i biednych. Szczególnie trudno przejść obojętnie obok cierpiących na raka dzieci, które niczym nie zasłużyły sobie na wielki ból. Tym razem świat musi pożegnać kolejną wielką legendę. Od momentu diagnozy do śmierci wielkiego gwiazdora minęły zaledwie dwa miesiące, to wielki szok dla wszystkich.

- To poszło bardzo szybko. Ojciec dowiedział się o chorobie na przełomie czerwca i lipca, a potem to już była lawina - powiedział syn wielkiego gwiazdora w rozmowie z "L'Equipe", cytowanej przez RMF24. Świat sportu stracił wielkiego człowieka, a młodzi sportowcy rozpoczynający dopiero karierę stracili wspaniały wzór do naśladowania, który zawsze służył radą oraz doświadczeniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie żyje Jean-Baptiste Mendy 

Niestety syn legendarnego pięściarza potwierdził, że jego ojciec odszedł z tego świata po zaledwie dwóch miesiącach walki z nowotworem. Tego najważniejszego pojedynku, gdzie na szali znajdowało się jego życie, nie udało mu się wygrać. Jean-Baptise Mendy miał 57 lat.

Paryski mistrz świata w wadze lekkiej organizacji WBA i WBC pożegnany został przez największe nazwiska oraz przez organizacje, których mistrzowskie pasy nosił w trakcie swojej wielkiej kariery. Stoczył 67 pojedynków i przegrał jedynie 8 z nich. 55 wygrał, w 31 przypadkach nokautując przeciwnika. Na swoim koncie miał również trzy remisy oraz jeden nierozstrzygnięty pojedynek.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu

2. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski

3. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

To ogromna strata dla całego sportowego świata

Jean-Baptist o tym, że jest chory na nowotwór dowiedział się zaledwie dwa miesiące temu. Choroba postępowała w zastraszającym tempie i trudno było jakkolwiek ją spowolnić, czy zwiększyć szanse legendarnego pięściarza na jej pokonanie. Wielu fanów śledzących bokserskie pojedynki zawsze wspominać będzie z jak wielką dozą elegancji walczył w ringu. Rodzinie oraz przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów, nie żyje znana pogodynka. Ciało znaleziono w mieszkaniu, miała 42 lata
  2. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać
  3. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  4. Dostał telefon z grobu. Porażające krzyki, natychmiast rzucili się na ratunek
  5. "Czy on naprawdę wierzy w to, co mówi?" Rzecznik Praw Dziecka grzmiał w programie na żywo, tego jeszcze nie było

Źródło: Eurosport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News