Przełomowa metoda wykrywania choroby jeszcze zanim wystąpią pierwsze objawy. Może uratować miliony ludzi

Przełomowa metoda wykrywania choroby jeszcze zanim wystąpią pierwsze objawy. Może uratować miliony ludzi Źródło: pixabay.com fernandozhiminaicela

Nowotwór może zostać wykryty, jeszcze nim pojawią się pierwsze objawy? Nowe badania to przełomowy krok w dziedzinie medycyny. Może uratować miliony żyć.

Nowotwór to podstępna choroba, która może zaatakować każdego bez względu na wiek, płeć, czy stan majątkowy. W jej obliczu wszystkie dobra materialne przestają mieć znaczenie tym bardziej, jeżeli zaawansowane stadium nie jest możliwe do wyleczenia. Niestety, przypadków raka istnieje wiele, a każdy z nich objawiać może się w zupełnie inny sposób, dlatego ekspertom nie zawsze udaje się postawić trafną diagnozę w odpowiednim czasie. Niekiedy jest już za późno na jakiekolwiek leczenie. Tymczasem, po wielu latach, pojawiły się niezwykle pokrzepiające informacje. 

Przełomowa metoda, dzięki której nowotwór zostanie wykryty, zanim jeszcze wystąpią pierwsze objawy 

Najwięksi eksperci w dziedzinie medycyny od lat głowią się nad wynalezieniem skutecznego leku na raka, który pozwoliłby w szybki i możliwie najmniej inwazyjny sposób pozbyć się choroby. Niestety, mimo tak ogromnego rozwoju, jakim może poszczycić się świat medycyny, leku wciąż nie udało się odnaleźć. Niespodziewanie jednak pojawiły się doniesienia o przełomowym badaniu, dzięki któremu, być może, wykrycie nowotworu będzie możliwe jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów, co pozwoliłoby uratować miliony żyć. Mowa o innowacyjnym badaniu krwi mogącym wykryć aż 50 typów raka. Co więcej, metoda ta ma również 93-procentową dokładnością zdiagnozować, w których tkankach rozwinął się nowotwór.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na ponad 1200 osobach przeprowadzono test, który był dokładny niemalże w 100%. Naukowcy pokładają ogromne nadzieje w tej metodzie leczenia. Jeżeli okaże się ona w pełni skuteczna, leczenie raka będzie o wiele łatwiejsze, a przede wszystkim szybsze, bowiem im wcześniej dochodzi do zdiagnozowania choroby tym większe istnieją szanse na całkowity powrót do zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna pod Biedronką nagle osunął się na ziemię i umarł. Reakcja świadków zdumiewa

2. Czy mogę przyjmować gości? Czy mogę iść na cmentarz? Czy mogę pojechać na działkę? Kary do 30 tysięcy

- To badanie krwi wydaje się mieć wszystkie cechy potrzebne do stosowania w skali całej populacji jako badanie przesiewowe na wiele nowotworów. Wszyscy pytają, kiedy taki test krwi będzie gotowy. W oparciu o tę udaną kliniczną walidację u ponad tysiąca pacjentów badanie zostało w rzeczywistości już dopuszczone do ograniczonego użytku. Ale zanim zostanie wprowadzone do medycznej rutyny, będziemy musieli przeprowadzić jeszcze kolejne testy. Z pewnością dziedzina ta rozwija się szybko i mamy nadzieję, że wykrywanie raka we krwi stanie się rzeczywistością - powiedział profesor Geoff Oxnard, z Instytutu Badań nad Rakiem Dana-Farbera przy Uniwersytecie Medycznym Harvarda, cytowany przez portal Focus.pl. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpitale w Nowym Jorku szykują się do wprowadzenia nowej metody walki z koronawirusem. Czy nadchodzi przełom?
  2. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  3. Na jaw wychodzą dramatyczne szczegóły śmierci polskiego aktora. Porażające doniesienia
  4. Już nie tylko teoria, rząd zaczął przejmować samochody obywateli. Wszystko zgodnie z prawem
  5. Eksperci twierdzą, że stan pandemii może się utrzymać nawet latami. Ale są i dobre informacje
  6. Policja została wezwana do skandalicznego zajścia w Biedronce. Sytuacja wymknęła się spod kontroli

Źródło: focus 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News