Paskudny nowotwór pochłonął oko 3-latka. Reakcja rodziców woła o pomstę do nieba

Paskudny nowotwór pochłonął oko 3-latka. Reakcja rodziców woła o pomstę do nieba Źródło: Pixbay.com

Nowotwór zaatakował organizm 3-letniego chłopca. Gdyby jego rodzice zareagowali na chorobę inaczej, dziecko miałoby szanse na całkowity powrót do zdrowia. Tymczasem zgotowali mu najgorsze piekło.

Nowotwór nie był najgorszą rzeczą, która pojawiła się w życiu 3-letniego malca. Większą krzywdę wyrządzili mu zaściankowi rodzice, którzy zamiast leczyć syna poddawali go szamańskim rytuałom. Magię, ziołowe napary i zaklęcia cenili bardziej niż specjalistyczną pomoc lekarską. Obecnie dziecko jest poddawane opiece paliatywnej.

Nowotwór w oku chłopca leczyli szamani

U małego Bongre Antona Petera z Papui-Nowej Gwinei zdiagnozowano objawy siatkówczaka w prawym oku. Chłopiec miał czerwone, obrzęknięte oko, więc rodzice najpierw zabrali go do lekarza. Medyk postawił błędną diagnozę - myślał, że dziecko zatarło sobie źrenice. Przepisał spory zapas leków przeciwbólowych, które w ogóle nie pomagały. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krople i maści nie działały, więc przerażeni rodzice zamiast udać się do innego lekarza, zaufali czarnej magii i wierze plemiennej. Skorzystali z usług czarownic oraz szamanów, którzy podobno w ich wiosce wyleczyli już całe pokolenia. Jednak ich metody nie działały na chłopca.

Guz osiągnął rozmiar piłki do tenisa

Guz w oku 3-latka rósł w szalonym tempie. W krótkim czasie osiągnął rozmiar piłki tenisowej i zaczął odstawać od twarzy malca na ponad 10 centymetrów. Dziecko przewieziono do szpitala w Port Moresby, ale lekarze są bezradni. Chemioterapia nie zadziała. Chłopca może uratować tylko niezwykle kosztowne leczenie w Australii. Dopóki rodzina nie uzyska środków, chłopiec będzie otrzymywać opiekę paliatywną.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała się narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]

2. Widzowie są oburzeni, ich zdaniem przekroczono granicę żenady. Ogromny hejt za zachowanie jurora w finale "The Voice of Poland"

Michael Williams, przyjaciel opiekunów chorego malca, pomaga zdobyć pieniądze na kosztowną terapię w Australii. Rodzice w pośpiechu organizują dokumenty, żeby uzyskać radioterapię, która nie jest dostępna w Papui-Nowej Gwinei. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tuż po wygranej "The Voice" dziennikarka TVP podstawiła mikrofon 17-latce. Niesamowite słowa
  2. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy
  3. Pierogi z tym farszem to prawdziwy hit na stole. Mało kto potrafi się im oprzeć, każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis
  4. Chomik gigant istnieje i żyje na Śląsku. Niewiarygodny wygląd, zagrożonego zwierzątka
  5. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł