Podczas programu na żywo poznała okrutną prawdę, która zmieniła jej życie. Cudem uniknęła śmierci

Podczas programu na żywo poznała okrutną prawdę, która zmieniła jej życie. Cudem uniknęła śmierci Źródło: Oklahoma's News

Nowotwór bywa niewykrywalny czasem nawet aż do samej śmierci - można ciężko chorować i nawet o tym nie wiedzieć. Podobnie było w przypadku pewnej dziennikarki. Nie umarła, ale była temu bliska. Życie uratował jej krótki reportaż i program na żywo.

Nowotwór, który nosiła w sobie ta kobieta, powoli niszczył jej organizm od środka. Nie czuła, aby działo się z nią coś złego - rak działał po cichu. Program na żywo uratował jej życie, ale też zmusił do decyzji, której nie chciałaby podjąć żadna kobieta.

Nowotwór pojawił się na ekranie mammogramu

U 41-letniej Ali Meyer zdiagnozowano raka podczas kręcenia materiału na żywo. Dziennikarka miała nagrać krótki reportaż, na którym poddaje się po raz pierwszy w życiu badaniu mammografem. Zrobiła to, aby uświadomić inne kobiety o istotnym znaczeniu profilaktyki badania i samobadania piersi. Kiedy stawała przed maszyną, była jeszcze radosna, ciekawska i rozluźniona.

Lekarz ze Stephenson Cancer Center w Oklahoma City przeprowadzający badanie w pewnym momencie zobaczył coś niepokojącego na ekranie. Powiedział jej wprost, że wygląda to na nowotwór. Kobieta popłakała się na wizji. 

- W porządku, liczyłam na rutynowy mały mammogram, ale nie tak miało być. Byłam pewna, że dzisiaj nie stanie się nic niepokojącego. Mam raka piersi i jeszcze tyle pytań bez odpowiedzi - mówiła dziennikarka.

Tydzień później przeszła kolejne badania, które potwierdziły guzy w jej prawej piersi.

Ali podjęła bardzo trudną decyzję

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ali była zrozpaczona, kiedy usłyszała, że będzie musiała usunąć swoją prawą pierś. Zwykłe leczenie nie dałoby radę guzom i komórkom, które opanowały całą pierś. Chemioterapia i uciszenie "intruza" nie wchodziły w grę. Ali oczywiście zdecydowała się na operację, nie chciała umierać. Przed zabiegiem powiedziała, że czuje się jakby musiała się przymusowo okaleczyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie
2. Jacek Rozenek przeszedł drugi udar. Lekarze nie mieli dla niego dobrych wieści

Operacja odbyła się pod okiem kamer. Wszystko po to, by jak najbardziej uświadamiać kobiety, które nie przejmują się regularnymi badaniami piersi. 41-latka dla własnego komfortu zdecydowała się również na operację plastyczną, by zrekonstruować pierś. Dziś lekarze po wielu kolejnych badaniach są już pewni, że jej ciało jest wolne od komórek nowotworowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowo wycofują popularny bulion ze sprzedaży. Kawałki SZKŁA wykryte w daniu
  2. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
  3. Została mamą pierwszych na świecie siedmioraczków. Po 20 latach nie tylko dzieci się zmieniły, ale i ona
  4. Para uprawiała miłość podczas skoku ze spadochronem. Ale jak wylądowali wcale nie było im już do śmiechu
  5. To nagranie pokazuje, dlaczego kierowcy muszą bardzo uważać na stacji benzynowej. Są w poważnym niebezpieczeństwie

Źródło: Metro

Następny artykuł