Kosmetyczka spojrzała na jej paznokcie i uratowała jej życie. Zobaczyła rzadki objaw raka, wygląda bardzo niepozornie

Kosmetyczka spojrzała na jej paznokcie i uratowała jej życie. Zobaczyła rzadki objaw raka, wygląda bardzo niepozornie Źródło: Parenting.pl

Nowotwór nie zawsze daje charakterystyczne objawy. Przekonała się o tym pewna kobieta, która jak zwykle wybrała się na wizytę u kosmetyczki. Nie spodziewała się, że manicure, który robiła sobie codziennie, od dekady, może być preludium przerażającej diagnozy. Gdyby nie kosmetyczka wykonująca zabieg, starszej pani groziłoby poważne niebezpieczeństwo.

Nowotwór, na który zachorowała Joan Martindale, objawił się w bardzo charakterystyczny sposób. Paznokcie kobiety stały się znacznie szersze i bardziej wypukłe, niż zazwyczaj. Płytka zaczęła się także wykrzywiać. Kosmetyczka, z której usług regularnie korzystała kobieta, zdziwiła się zmianami, który zaszły w trakcie miesiąca. Kobieta, która przed laty uczęszczała na zajęcia anatomii i fizjologii skojarzyła, że takie objawy są charakterystycznym znakiem tego, że w organizmie dzieje się coś bardzo niedobrego. Poinformowała klientkę, że powinna niezwłocznie udać się do lekarza. Okazało się, że miała rację.

Nowotwór objawił się zmianami na płytce paznokciowej

- Na poprzednim spotkaniu zauważyłam, że jej płytka zaczęło się lekko zginać. Z zajęć anatomii i fizjologi pamiętałam, jak wiele o stanie zdrowia mogą powiedzieć paznokcie. Kiedy zobaczyłam płytkę Joan, od razu wysłałam ją do lekarza. Następnie wydarzenia potoczyły się bardzo szybko i dzięki Bogu moja przyjaciółka jest już dziś po operacji - mówiła później w rozmowach z lokalnymi mediami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta, która już wcześniej uskarżała się na inny objaw - opuchliznę nóg - niezwłocznie udała się do lekarza rodzinnego, który zalecił jej wykonanie prześwietlenia klatki piersiowej. Wyniki okazały się niepokojące, więc zlecono jej wykonanie kolejnych, bardziej specjalistycznych testów. W końcu specjalista postawił Joan straszną diagnozę - kobieta zachorowała na nowotwór płuc. Staruszka nie podejrzewała nawet, że o wystąpieniu tak poważnej choroby mogą informować paznokcie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono nowe, przerażające fakty nt. mamy małej Madzi. Włos się jeży
2.
Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję
3. Dzieci jednak nie wrócą do szkół we wrześniu? Niepokojące słowa prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego

U 73-latki wykryto płaskonabłonkowego raka płuc. Guz miał aż 4 mm. Jedynym sposobem na uratowanie jej życia była czasochłonna, skomplikowana operacja chirurgiczna. Po pięciu godzinach udało się usunąć niebezpieczną narośl wraz z przyległymi węzłami chłonnymi. Obecnie staruszka przechodzi chemioterapię, która ma pomóc w wyeliminowaniu pozostałych komórek rakowych. Pełny powrót do zdrowia będzie możliwy dzięki szybkiej reakcji kobiety, która obserwowała paznokcie Joan na przestrzeni lat. Kobieta jest bardzo szczęśliwa, że zmiany zostały odkryte tak szybko. Jest optymistką, wierzy w to, że wyjdzie z tej sytuacji obronną ręką i będzie mogła przez najbliższe lata patrzeć na to, jak dorastają jej wnuki. Jeśli zauważyłeś, że twoje paznokcie zmieniły kolor, idź w ślady Joan i zgłoś się do lekarza.

Nowotwór może być widoczny na paznokciach

Kennedy News and Media

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje polski aktor. Rodzina zmarłego poprosiła wszystkich o jedną nietypową rzecz, chodzi o jego pogrzeb
  2. Robert Kubica dostał bolesną lekcję. Polak fatalnie poradził sobie w debiucie w nowej roli
  3. Fatalne wieści dla 300 tys. Polaków i Polek. Do końca roku będzie już po wszystkim
  4. Wszyscy myśleli, że nie żyje. Media właśnie podały niebywałe informacje o Antoninie Sokołowskiej, fatalna pomyłka
  5. Wieść o nagłej śmierci spadła jak grom. Fani na całym świecie pogrążają się w żałobie
  6. Magdalena Ogórek wydała oświadczenie. Żąda od wszystkich jednej rzeczy
  7. Wiadomo już gdzie Amerykanie ulokują w Polsce swoje czołgi. Liczebność wojsk się zwiększy
  8. Mąż był za ścianą, kontrowersyjne poczynania Kaliny Jędrusik nie mieściły się w głowie. Miała też nieposkromione zamiłowanie do gotowania
  9. Łukasz Szumowski apeluje do wszystkich Polaków. Prosi o jedną rzecz, każdy musi się dostosować

Źródło: RMF24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News