Noworodek z przebitym gardłem wrzucony do dużej rzeki w Polsce. 100 kobiet podejrzanych

Noworodek z przebitym gardłem wrzucony do dużej rzeki w Polsce. 100 kobiet podejrzanych Źródło: .

Noworodek z ranami w okolicach gardła został znaleziony w jednej z większych rzek w Polsce. Sprawa ciągnie się już od dawna - wciąż nie znaleziono sprawcy, a podejrzanych jest aż 100 kobiet.

Noworodek został znaleziony w torbie dryfującej po tafli rzeki Odry. Pływający pakunek zauważył wędkarz, który łowił w parku Krasnala w Nowej Soli. Po wyłowieniu torby odkryto jej przerażającą zawartość, która rozpoczęła niezwykle trudne w prowadzeniu śledztwo.

Noworodek został znaleziony martwy w w rzece

W torbie znaleziono zwłoki noworodka, któremu roboczo nadano imię Jaś. W sekcji zwłok wykazano, że chłopiec był wcześniakiem, urodzonym w ósmym miesiącu - mimo to był zdrowy. Przyczyną śmierci było przebicie gardła za pomocą ostrego narzędzia. Z dzieckiem znajdowało się łożysko oraz nieodcięta pępowina. Zwłoki Jasia zawinięte były w pieluchę i zapakowane w reklamówkę.

W torbie znaleziono również damską koszulę, majtki, zabrudzoną koszulkę na ramiączkach oraz podpaski. Dzięki temu, że torba była nieprzemakalna, ciało dziecka nie utonęło, ale dryfowało po rzece prawdopodobnie przez kilkanaście dni. Według ustaleń śledczych ciało mogło zostać wyrzucone do wody jeszcze w Nowej Soli, gdyż bierze się pod uwagę, że torba mogła zatrzymać się na jakiś czas w jednym z zakoli rzeki.

100 kobiet w kręgu podejrzanych wyznaczonych przez policję

Choć znalezisko odkryto w czerwcu 2018 roku, wciąż nie ustalono sprawcy morderstwa. Chłopczyka pochowano na cmentarzu w Otyniu, niedaleko miejscowości, w której go znaleziono. Na trumnie zamieszczono tabliczkę z napisem "Chłopczyk Jasiu", a na samej ceremonii obecnych było kilka osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na ten moment nawet nie wiadomo, kto był jego matką oraz czy to właśnie ona była morderczynią. Śledczy zwolnili 120 ginekologów z Nowej Soli i niedalekiej Zielonej Góry z tajemnicy lekarskiej, a następnie ich przesłuchali. Na podstawie zebranego materiału, stworzyli bazę podejrzanych kobiet.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kultowy aktor. Zmarł nagle, miał tylko 50 lat
2. Meteorolodzy ostrzegają. Nadciąga burza tropikalna Karen, sytuacja jest naprawdę poważna i niebezpieczna

Prokuratura zdecydowała się na sprawdzenie danych dotyczących porodów 1,5 tysiąca kobiet z tego okresu. Po wykluczeniu kobiet, co do których było pewne, że nie są matką Jasia, wytypowano 100 kobiet, które policja będzie przesłuchiwać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowo wycofują ananasy. GIS ostrzega przed ich jedzeniem
  2. NAGIE zdjęcia gwiazdy Polsatu! To będzie prawdziwy skandal [ZDJĘCIA]
  3. Można dostać 1500 zł zamiast 500 plus. Trzeba tylko pilnować jednej rzeczy
  4. Żona tuż po ślubie usłyszała od męża kilka upokarzających słów. Momentalnie wróciła do rodziców
  5. Ślad po nim zaginął. Pies znalazł się po długim czasie, wtedy zobaczył właściciela i się zaczęło, jedyne takie nagranie

Źródło: Fakt

Następny artykuł