Na świat przyszedł niezwykły noworodek. Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom

Na świat przyszedł niezwykły noworodek. Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Noworodek, który kilka dni temu przyszedł na świat, niespodziewanie stał się bardzo znany. Nawet lekarze nie potrafili uwierzyć w to, co zobaczyli na własne oczy. Podobna sytuacja nie zdarza się zbyt często, co przyznają nawet specjaliści. Z pewnością można powiedzieć, że ten przypadek jest wyjątkowy.

Noworodek, o którego chodzi, urodził się parę dni temu w Anglii. Nie potrzeba było nawet rutynowych badań, bo szybko zostało zauważone, że lekarze mieli do czynienia z wyjątkowym przypadkiem medycznym. Z pewnością jego historia zostanie na długo zapamiętana nie tylko przez rodzinę, ale również przez pracowników szpitala, którzy twierdzą, że do tej pory nie spotkali się z czymś takim. Zdziwiona była również sama matka, bowiem to właśnie ona doniosła lekarzom o swoich niepokojących obserwacjach. Ci z początku nie chcieli jej uwierzyć, ale krótka obserwacja potwierdziła zdanie kobiety.

Noworodek został wyjątkowym przypadkiem

Zaskoczenie lekarzy było ogromne, gdy zauważyli, że mała Avery urodziła się z... wystającym zębem. Powiedziała im o tym przestraszona matka, która stwierdziła, że coś takiego nie powinno przytrafić się w tym stadium rozwoju człowieka. Pierwsze spostrzeżenie było niepokojące, lecz pracownicy szpitala zgodnie z prawdą powiedzieli kobiecie, że nie ma wielkich powodów do niepokoju. Okazuje się, że przypadek ten zdarza się niezwykle rzadko, jednak przeszłość potwierdziła, że medycyna spotykała się już z podobnymi przypadkami. Poród zakończył się sukcesem, co oznaczało, że nie ma powodów do niepokoju. Wymagana była jedynie wizyta u dentysty, który musiał zająć się zębem. Stomatolog musiał być wyjątkowo zdziwiony, gdy przyszło mu zająć się prawdopodobnie najmłodszym pacjentem w jego życiu.

Noworodek zaskoczył wszystkich lekarzy

Cała sytuacja wydarzyła się w angielskim Blackpool. 18-letnia matka od razu poinformowała lekarzy. Co prawda przypadek ten nie jest szczególnie groźny na tym etapie rozwoju, jednak nadal trzeba było się nim zająć. Znacznie większe problemy powstałyby, gdyby ząb rozwinął się we wcześniejszym etapie ciąży. Wtedy jego usunięcie byłoby niemożliwe, a sam ząb mógłby uszkodzić język lub dostać się do żołądka dziecka. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Zgodnie ze statystyką, zaledwie jeden noworodek na dwa tysiące rodzi się z tym nietypowym "dodatkiem". Najczęściej niemal od razu zajmują się nim stomatolodzy, w konsekwencji czego nie powstają poważniejsze problemy zdrowotne. Zazwyczaj pierwsze zęby pojawiają się u dzieci po czwartym miesiącu życia. Przypadki narodzin z tak zwanym "zębem noworodkowym" są więc niezwykle rzadkie, ale i niebezpieczne. Zazwyczaj zęby te są bardzo luźne i mogą odczepić się od dziąsła. Dlatego właśnie konsultacja z dentystą jest niezbędna przy każdym podobnym przypadku.

  1. Agata Duda ma nogi do nieba i figurę modelki! Te zdjęcia odbiorą wam mowę!
  2. Największy SEKRET Hanki Bielickiej wyszedł na jaw! NIKT nie mógł się tego po niej spodziewać
  3. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  4. „To jest dla mnie smutny wywiad”. Wzruszające słowa Roberta Janowskiego o żonie
  5. Książę pokłócił się z żoną o Dianę! Krzyki i sceny w Pałacu Buckingham
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych

    źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News