Pięcioro dzieci urodziło się martwych, szóste zmarło tuż po porodzie. Dopiero po roku ujawniono porażającą tajemnicę

Pięcioro dzieci urodziło się martwych, szóste zmarło tuż po porodzie. Dopiero po roku ujawniono porażającą tajemnicę Źródło: Pixabay / Pixaline

Noworodek zmarł niedługo po porodzie. Wcześniej piątka dzieci urodziła się martwa. Naukowcy dopiero po roku ujawnili prawdę. Ich badania były śmiertelnie niebezpieczne.

Noworodek zmarł niedługo po porodzie. Jego matka brała udział w badaniu prowadzonym przez szwedzkich naukowców z Göteborga. Wcześniej piątka innych dzieci niestety urodziła się martwa. Śmiertelnie niebezpieczne badanie przerwano z powodu kwestii etycznych. Dopiero po roku ujawniono przerażające szczegóły.

Noworodek urodził się żywy, zmarł niedługo po porodzie

Szwedzki szpital uniwersytecki Sahlgrenska w Göteborgu rozpoczął badania nad wywoływaniem porodu u kobiet po 41 tygodniu ciąży, czyli w przypadkach, które są już przenoszone.

Brało w nim udział 14 szpitali, które łącznie miały przebadać aż 10 tysięcy kobiet. Wszystkie zaangażowane w to badanie pacjentki przekroczyły 40 tydzień ciąży. Jeżeli rozwiązanie nie nastąpiło naturalnie, wywoływano poród u jednej z grup w 42 tygodniu, a u drugiej w 43.

Niebezpieczne, jak się okazało, eksperyment przerwano po przebadaniu 1/4 pacjentek. W sumie zmarło sześcioro dzieci. Piątka z nich była już martwa w czasie porodu. Ich matki były zakwalifikowane do grupy najpóźniejszej. Kobiety, u których wywołano poród tydzień wcześniej, nie miały problemów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Noworodek nie był jedyną ofiarą badania

Pierwsze informacje o wynikach badań pojawiły się latem, ale lekarze biorący w nich udział odmówili komentarza w tej sprawie, aż do ukazania się wniosków w czasopismach medycznych. Takie informacje podał "The Guardian".

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Szpital uniwersytecki w Göteborgu ogłosił, że zmieni swoje standardy opieki okołoporodowej, i będzie oferował pacjentkom w przenoszonej ciąży wywołanie porodu w 41. tygodniu. Inne szwedzkie szpitale zapowiedziały, że pójdą w jego ślady.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony Polaków dostanie PODWYŻKĘ. Dokładnie przyjrzyj się następnej wypłacie
  2. Mąż oznajmił jej po 15 latach, że odchodzi. Gdy podał powód, natychmiast pobiegła do księdza
  3. Polska policja pilnie poszukuje niebezpiecznego 10-latka. Po tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia
  4. Pierwszy raz odwiedziła rodziców chłopaka. Specjalnie dla niej przygotowali bajeczny obiad, zagotowała się z wściekłości widząc swój talerz
  5. Ojciec zostawił dziecko na środku ulicy i w deszczu, było zziębnięte i przerażone. Kazał robić maluchowi paskudną rzecz

źródło: Interia

Następny artykuł