Noworodek umierał, a reanimacja nie pomagała. Gdy udzielili mu chrztu, stała się niezwykła rzecz, rozdzierające serce sceny

Noworodek umierał, a reanimacja nie pomagała. Gdy udzielili mu chrztu, stała się niezwykła rzecz, rozdzierające serce sceny Źródło: Facebook/Bomberos Ciudad del Este

Noworodek ledwo co przyszedł na świat, a już musiał być reanimowany. Umierał, więc postanowili udzielić mu chrztu, a po nim stała się niezwykła rzecz, której nikt się nie spodziewał. Miała miejsce piękna historia, która rozrywa serca i wzrusza do łez.

Noworodek urodził się w zeszłym miesiącu w Ciudad del Este w Paragwaju. Jego 13-letnia mama poinformowała służby, że dziecko nie oddycha i błaga o pomoc. Natychmiast na miejscu pojawiła się straż pożarna, która z całych sił pragnęła uratować życie dziecka.

Umierający noworodek w objęciach strażaka 

- Nie możemy nie opowiedzieć tego, co dziś się przytrafiło. Zadzwonił do nas zrozpaczona studentka medycyny prosząc o pomoc dla miesięcznego dziecka, synka 13-letniej dziewczynki - taka wiadomość pojawiła się na Facebooku straży pożarnej.

Gdy strażacy przybyli na miejsce natychmiast zaczęli akcje reanimacyjną dziecka. Stan maluszka się nie poprawiał nawet podczas reanimacji, więc jeden ze strażaków, który był klerykiem, poprosił matkę dziecka o wodę. Postanowił ochrzcić dziecko. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cud sakramentu chrztu

Nikt nie mógł uwierzyć, ale właśnie w momencie wypowiadania słów podczas sakramentu chrztu, do dziecka nagle wróciły funkcje życiowe. Nie miał już problemów z oddychaniem, a z sekundy na sekundę zaczynał lepiej wyglądać.

- Może trudno w to uwierzyć, a może był to zbieg okoliczności, ale jesteśmy pewni, że ten mały obywatel Ciudad del Este stał się bohaterem jednego z najbardziej wzruszających epizodów historii naszej instytucji - można przeczytać na stronie straży.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna dla żartu zrobił sobie test ciążowy. Ten niewinny dowcip uratował mu życie
2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz 

Noworodek po sakramencie chrztu został z mamą, która nie mogła być bardziej szczęśliwa. Strażak, który udzielił sakramentu jest dla niej bohaterem, to właśnie jemu zawdzięcza życie swojego jedynego dziecka. Teraz noworodek jest pod opieką lekarzy, którzy zatrzymali dziecko w szpitalu na obserwacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niedługo poznasz całą PRAWDĘ o swojej przyszłej emeryturze. Wielu będzie bardzo zawiedzionych
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zalani łzami mama i tata chcieli pożegnać synka, myśleli że nie żyje. Przytulili chłopca i lekarzom odebrało mowę
  5. Mama zobaczyła, co tata robi z maleńkim synkiem i straciła mowę. Natychmiast złapała za kamerę

źródło: tvpinfo

Następny artykuł