Nie żyje 8 noworodków. Nagły tragiczny pożar oddziału położniczego, przebywało na nim ponad 100 kobiet

Nie żyje 8 noworodków. Nagły tragiczny pożar oddziału położniczego, przebywało na nim ponad 100 kobiet Źródło: Unsplash/ Charles Eugene

Niejeden noworodek zginął w tragicznym pożarze szpitala. Jak podają media, na terenie oddziału położniczego przebywało ponad 100 pacjentek, wiele z nich już z dziećmi.

Noworodek został znaleziony martwy w trakcie akcji ratowniczej w szpitalu. Niestety, nie był jedyną ofiarą tych tragicznych wydarzeń. Razem z nim zginęło także siedmioro innych nowonarodzonych dzieci. 

Koszmarna tragedia w oddziale położniczym szpitala

Do tragedii doszło w północno-wschodniej Algierii, na północy Sahary. W miejscowości mieszka prawie 140 tysięcy mieszkańców. W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru na obszarze szpitala, a dokładnie na oddziale położniczym, na którym przebywały setki osób, w tym matki z dziećmi.

Zmobilizowano wszystkie lokalne służby ratunkowe. W mobilizację mocno zaangażowała się obrona cywilna, która wezwała do pomocy kilkadziesiąt wozów strażackich. Po przeprowadzeniu akcji pożarniczej udało się ugasić rozprzestrzeniające się płomienie, choć wciąż nie są znane przyczyny pożaru.

Niejeden noworodek został uratowany, ale nie wszystkie z nich udało się wyciągnąć z płonącego budynku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W trakcie akcji ratowniczej udało się uratować 107 kobiet, 28 pracowników szpitala oraz 11 niemowląt. Niestety, nie wszystkich udało się wyciągnąć z płomieni. Wśród ofiar znalazło się niestety aż 8 niemowląt. Mimo największych starań strażaków, niektóre dzieci nie zostały uratowane z pożaru.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana polska aktorka była molestowana przez księdza w konfesjonale. Zdradziła przerażające szczegóły po latach
2. Media poinformowały, co znajdywało się we krwi Piotra Woźniaka-Staraka w momencie jego śmierci. Tragedia

Sprawa wstrząsnęła całą Algierią, odniósł się do niej nawet sam premier kraju - Nureddin Bedui. Zarządził rozpoczęcie śledztwa w sprawie wybuchu pożaru w trybie pilnym. Ponadto na miejsce tragedii został wysłany obecny algierski minister zdrowia, Mohamed Mirawi. Nureddin Bedui złożył także kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom ofiar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz jeszcze TYLKO 5 DNI. Potem stracisz przynajmniej 1500 złotych!
  2. Danuta Holecka powiedziała, co myśli o gwieździe TVN. Dziennikarka nie miała litości
  3. Rozłam w uwielbianym zespole disco-polo. Odszedł popularny wykonawca
  4. Smutne informacje dotyczące żony Zenka Martyniuka. Bolesna prawda ujrzała światło dzienne
  5. Adoptował psa, a kilka dni później dostał list od jego byłego właściciela. Po jego przeczytaniu, nie mógł przestać płakać

Źródło: RadioZet

Następny artykuł