Nie mieści się w głowie. Właśnie pokazał się poradnik o karaniu noworodków, metody odbierają mowę

Nie mieści się w głowie. Właśnie pokazał się poradnik o karaniu noworodków, metody odbierają mowę Źródło: pixabay/PublicDomainPictures

Noworodek według tego poradnika, może zostać skarcony za pomocą budzącej wątpliwości kary fizycznej. Gdy fragmenty tej publikacji wyciekły do internetu, sporo osób ma wątpliwości dotyczące jego treści.

To jak może zostać ukarany noworodek, według tego poradnika budzi ogromne wątpliwości wśród psychologów dziecięcych. Opinia publiczna również jest oburzona. W internecie pojawiły się fragmenty katolickiego poradnika dotyczące metod karania małych dzieci. W książce zachęca się do bicia dzieci.

Czy noworodek może być tak ukarany? Znana psycholożka ma wątpliwości

Afera dotyczy poradnika "Pasterz serca dziecka", wydanego przez katolickie wydawnictwo Słowo Prawdy. Fragmenty książki trafiły do Magdaleny Komsty, autorki bloga "Wymagające", przeznaczonego dla matek wychowujących małe dzieci. Psycholożka otrzymała je od jednej ze swoich fanek i tak ją wzburzyły, że postanowiła podzielić się nimi w internecie.

- Mało co jest mnie w stanie zdziwić, ale fragmenty tej książki mnie zszokowały. Przecież bicie dzieci, a tu jest mowa wręcz o niemowlętach, ma bardzo zły wpływ na ich psychikę - mówiła Komsta.

Autorka bloga zamierza zgłosić sprawę do rzecznika praw dziecka, ponadto zdecydowała skonsultować tę sprawę z prawnikami. Jej zdaniem poradnik zachęca do przemocy wobec dzieci. Również jej fani byli oburzeni treścią książki.

Wątpliwe metody karania małych dzieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 

- Powiedz dziecku, ile klapsów otrzyma. […] Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.). Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem. Najlepiej, jeżeli dziecko położysz na swoich kolanach zamiast na krześle czy łóżku [...] niektórzy są nawet gotowi donieść policji, że sprawiasz swoim dzieciom lanie - można przeczytać w kontrowersyjnym poradniku.

Dzisiaj grzeje: 1. Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało
2. Pilny apel polskiej policji. Liczy się czas

W związku z kontrowersjami wokół poradnika, wydawnictwo Słowo Prawdy zdecydowało się na tymczasowe wstrzymanie dystrybucji książki. Ostateczna analiza o kontynuacji wydawania materiałów "Pasterz serca dziecka" będzie zależna od szczegółowej analizy zarzutów wysuniętych wobec treści książki.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Sygnał naziemnej telewizji będzie zmieniony. Twój telewizor może przestać odbierać obraz
  3. Rozkopali grób sprzed 3000 lat. Pobledli, kiedy usłyszeli głos nieboszczyka
  4. Gdyby nie nagranie, nikt by nie uwierzył. Postawili przed kotem 3 miski i wtedy się zaczęło
  5. Halina Mlynkova już nie ukrywa swojego syna. Mało kto wie, że jego ojcem jest gwiazdor TVP

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News