noworodek pępowina zdjęcie
Pixabay woodypino
Joanna Szwalikowska - 23 Sierpnia 2020

Lekarze myśleli, że na świat przyszło zdrowe dziecko. Gdy spojrzeli na pępowinę, w jednej chwili pobledli

Kiedy noworodek przyszedł na świat, lekarzom zaparło dech. Wszyscy spodziewali się, że urodziło się zdrowe dziecko. Wystarczyło jedno spojrzenie, by zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Zarówno lekarze, jak i rodzice dziecka byli w szoku. Maluch cudem przeżył.

Gdy noworodek przyszedł na świat, lekarze zobaczyli coś, po czym nie mogli się otrząsnąć. Wszyscy spodziewali się narodzin zdrowego dziecka, wcześniej nie odnotowano żadnych komplikacji. Wystarczyło zaledwie jedno spojrzenie i wszyscy zrozumieli powagę sytuacji. To był cud.

Obrazek zdradzi ci prawdęCo najpierw widzisz na obrazku? Pierwsze skojarzenie zdradza największy sekret twojego charakteruCzytaj dalej

Gdy noworodek przyszedł na świat, lekarze oniemieli, dziecko cudem przeżyło

Dziewięciomiesięczna ciąża dla wszystkich rodziców jest zarówno pięknym i ekscytującym czasem, jak i bardzo nerwowym. Para obawia się komplikacji oraz tego, czy z dzieckiem wszystko będzie w porządku. Wszystko, co dzieje się z kobietą w trakcie ciąży ma bardzo duży wpływ na dziecko. Czasami drobna komplikacja może zakończyć się całą lawiną problemów. Tak właśnie stało się w tym przypadku.

Pomimo znacznego rozwoju medycyny oraz wielu możliwości śledzenia tego, jak rozwija się płód, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Czasami cała ciąża przebiega prawidłowo, a dopiero później okazuje się, że coś było nie w porządku. Najczęstszym powodem problemów w ciąży są rozwijające się choroby genetyczne, ale problem może sprawić również coś takiego jak węzeł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bronisław Komorowski - stan zdrowiaCo się dzieje z Komorowskim? Drastycznie schudł, chodził o lasceCzytaj dalej

Jak wiemy, w czasie ciąży matka oraz dziecko są ze sobą połączone przy pomocy pępowiny. Jest ona wykorzystywana do transportu pożywienia od matki do dziecka oraz odwrotnie w przypadku odchodów. Dzięki temu organizm dziecka ma dostęp do składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Czasami zdarza się tak, że dzieci uszkadzają pępowinę bądź owija się wokół głowy lub szyi malucha. W niektórych przypadkach może ona nawet poskręcać się w supły i węzły. Zawiązanie się pętli na pępowinie może doprowadzić do śmierci dziecka.

Dzisiaj grzeje:

1. A jednak, pomimo zapewnień będzie kolejny lockdown w Polsce? Padła konkretna data, ministerstwo nie wyklucza

2. Pojawiają się, gdy nasza wątroba przestaje wyrabiać. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć

3. W niedzielę o 5:00 rozpocznie się wielka ewakuacja w Polsce. Ogromne niebezpieczeństwo

Jeden z użytkowników forum Reddit podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem, na którym widzimy jego syna tuż po porodzie. Jak się okazało, poród ten został uznany za cud. Pępowina dziecka zawiązała się w idealny supeł. Na szczęście nie był on zaciśnięty na tyle mocno, by dziecko zostało odcięte od matki. Chłopiec urodził się zdrowy.

Obrazy Pikio

Źródło: Reddit

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące osób bez prądu, ulice jak rzeki, zalane domy. Dramatyczne zdjęcia z Polski
  2. Fatalne doniesienia z Polski. Nagrania żywiołu budzą grozę, nic nie mogło go powstrzymać
  3. Media właśnie poinformowały. Nie żyje gwiazda, nagła śmierć we śnie
  4. Opłaty za śmieci znowu w górę. Portfele mocno ucierpią
  5. Joanna Senyszyn ujawniła, co krzyczeli do niej politycy PiS. Skandaliczne słowa

Seriale sprzed latPamiętacie „Matki, żony i kochanki”? Mało kto wie, ale losy gwiazd z serialu potoczyły się tragicznieCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News