Ksiądz odmówił pogrzebu noworodka. Jego tłumaczenie jest skandaliczne

Ksiądz odmówił pogrzebu noworodka. Jego tłumaczenie jest skandaliczne Źródło: Youtube/Elżbieta Subocz

Noworodek zmarł z powodu tzw. śmierci łóżeczkowej. Rodzice dziecka chcieli go pochować na cmentarzu w mieście, z którego pochodzą. Niespodziewanie odmówił im tego ksiądz, a jego argumentacja jest szokująca.

Noworodek zmarł niespodziewanie na skutek śmierci łóżeczkowej. Jego rodzice postanowili, że powinien spocząć w ich rodzinnym mieście, Wągrowcu. Nawet nie pomyśleli, że może z tym być problem. Ksiądz odmówił im pochówku dziecka z szokujących powodów. Sprawa trafiła do mediów. 

Noworodek nie ma prawa być pochowanym w Wągrowcu? 

O całej sytuacji poinformował zbulwersowany dziadek dziecka, który napisał list do portalu Wągrowiec Nasze Miasto. Pan Mirosław pojawił się wraz z synem na plebani w celu dogadania szczegółów pochówku. Przyjął ich wikary.

- Od samego początku rozmawiał z nami w sposób wyniosły i impertynencki.- rozpoczął relację dziadek noworodka. Ksiądz nie omieszkał wytknąć mężczyznom, że nie przyjmują duchownego po kolędzie. 

- Wyjaśniłem więc, że od trzech lat pracuję poza granicami kraju wraz z żoną, że mój syn jest kierowcą i pracuje po całej Europie i nie ma nas w domu.(…) Sprowadzili naszą wiarę i przynależność do kościoła i to w 1050 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę, do kolędy i 50 lub 100 złotych, które uszły księdzu przez naszą nieobecność - oburza się mężczyzna. 

W dodatku wikary uznał, że noworodek nie miał ojca, ponieważ pan Patryk i jego partnerka nie mają ślubu kościelnego.

- Pan nie jest żadnym ojcem i pan nie może być ojcem, bo z akt wynika, że nie ma pan ślubu kościelnego, a kto nie ma ślubu kościelnego, nie może być ojcem - relacjonuje dalej dziadek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatecznie noworodek został pochowany w innej parafii, ale jego rodzina uznała, że cała sprawa powinna zostać nagłośniona. 

Parafia odpiera zarzuty i przedstawia swoją wersję wydarzeń 

Ksiądz proboszcz parafii w Wągrowcy wydał oświadczenie w tej sprawie.

- W rozmowie z ks. wikariuszem ustalono, że nikt z obecnych nie należy do naszej parafii. Pan Mirosław mieszka w Niemczech, a pan Patryk nie umiał określić parafii, do której należy - odpowiada. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny piosenkarz. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

- W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi procedurami, ks. wikariusz poprosił o zgodę na pogrzeb dziecka z parafii zamieszkania jego rodziców. Ksiądz nie odmówił zatem pogrzebu, a jedynie poprosił o dopełnienie koniecznych formalności - przedstawia wersję wydarzeń wikariusza proboszcz. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polki dostaną większe emerytury! Lada dzień wielkie podwyżki, wiemy o ile
  4. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków
  5. Genialny sposób babć na rozpadające się pierogi. Dzięki niemu zawsze będą idealne, teściowa będzie ci zazdrościć

źródło: zobacz.to

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News