Porażające zdjęcia najmniejszego noworodka na świecie. Po urodzeniu ważył mniej niż kostka masła

Porażające zdjęcia najmniejszego noworodka na świecie. Po urodzeniu ważył mniej niż kostka masła Źródło: Facebook

Noworodek urodził się za pomocą cesarskiego cięcia. Wszyscy obecni lekarze i położne opiekowali się nim z należytą starannością. Nie mieli nigdy do czynienia z tak drobnym dzieckiem.

Noworodek otrzymał miano najmniejszego dziecka na świecie. Nowonarodzony chłopiec nie ważył nawet 300 g, to cud, że żyje i jest całkowicie zdrowy.

Najmniejszy noworodek na świecie musiał spędzić w inkubatorze kilka długich miesięcy

Najmniejszy noworodek świata ważył mniej niż kostka masła. Wielu osobom nie mieści się to w głowie - przecież dziecko o tak małej wadze nie ma najmniejszych szans na przeżycie. A jednak, w Keio University Hospital w Tokio, na świat przyszedł chłopiec o wadze zaledwie 268 g. Poród nie odbył się siłami natury, konieczne było cesarskie cięcie w 24. tygodniu ciąży.

Noworodek musiał spędzić całe 5 długich miesięcy na oddziale intensywnej opieki medycznej. Rodzice mogli widzieć go tylko przez szybę inkubatora, kontakt cielesny był mocno ograniczony. Chłopiec wyszedł ze szpitala 2 miesiące po planowanej, właściwej dacie porodu. Kiedy jego waga wyniosła 3,2 kg, lekarze uznali, że jest gotów poznać resztę swojej rodziny i nowy dom.

Pobił rekord świata o 6 gramów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mogę tylko powiedzieć, że jestem szczęśliwa, że tak urósł, bo po prawdzie nie byłam pewna, czy przeżyje - mówiła mama chłopca. Za szczęśliwym zakończeniem stoi dr Takeshi Arimitsu, który jednocześnie miał dostęp do baz danych dzieci urodzonych jako wcześniaki. Okazało się, że ze swoją wagą 268 g chłopiec został najmniejszym noworodkiem na świecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Mariolkę z Kiepskich? Dziś wygląda tak pięknie, że zaniemówicie!
2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Tym samym mały Japończyk stał się rekordzistą w swojej dziedzinie. Wcześniej tytuł najmniejszego noworodka na świecie należał również do chłopca, lecz urodzonego w Niemczech. Ważył 274 g i przyszedł na świat w 2009 roku w Getyndze. Wyszedł ze szpitala po pół roku, z wagą 3,7 kg.

Fot. Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Barbara Kurdej-Szatan przekazała radosną nowinę, fani ślą gratulacje. Ona i mąż długo czekali, ale w końcu się udało
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Gwiazda serialu "Ranczo" ma bardzo złe wiadomości dla fanów. Ujawnia kulisy nowych odcinków, widzowie będą zawiedzeni

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News