Dziennikarze TVN pokazali, jak w Polsce handluje się noworodkami. Przerażająca skala procederu

Dziennikarze TVN pokazali, jak w Polsce handluje się noworodkami. Przerażająca skala procederu Źródło: Unsplash/bady qb

Noworodek w pewnych kręgach jest bardzo cennym towarem. Dziennikarze TVN pokazali skalę nielegalnego handlu dziećmi. Te dane mogą przerażać.

Noworodek dla wielu osób jest spełnieniem marzeń. Nie każdy jednak z różnych powodów może sobie pozwolić na powiększenie swojej rodziny w naturalny sposób. Dziennikarze TVN zbadali polski czarny rynek handlu dziećmi. Jak się okazuje, skala tego procederu jest przerażająca. 

Noworodek stał się towarem 

Noworodek stał się w pewnych kręgach niezwykle kosztownym towarem. Coraz więcej kobiet decyduje się na zajście w ciążę na zamówienie par niemogących mieć dzieci. Dla niektórych jest to forma zarabiania ogromnych pieniędzy. 

Dziennikarze TVN, Jacek Smaruj i Monika Gawrońska-Mróz, postanowili przyjrzeć się kwitnącemu w Polsce handlu noworodkami. Jak się okazuje, skala tego zjawiska jest ogromna. W świetle prawa jest to działanie nielegalne, mimo to wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Internetowe podziemie handlu dziećmi 

Reporterzy "Czarno na białym" TVN24 w celu nakręcenia materiału udawali parę, która poszukuje osoby, która mogłaby urodzić dla nich dziecko. Wychodzi na to, że chętnych kobiet jest bardzo dużo. Większość z nich decyduje się na wzięcie udziału w takiej akcji ze względów finansowych.

- Co miał zrobić, to zrobił w łazience. Później wstrzyknął to do strzykawki, ja to zaaplikowałam do siebie. Leżałam przez trzy dni po pół godziny z nogami w górze. Dali 70 tysięcy, tysiąc złotych co miesiąc, rachunki płacą, lekarza mi płacą, lekarstwa mi przywożą - opisuje w beznamiętny sposób jedna z wynajętych matek. 

Cały proces jest skomplikowany, bo wiąże się z ogromnym ryzykiem z obydwu stron, ale samo zrzekanie się opieki nad dzieckiem jest bardzo proste. Głównie z tego względu osoby niemogące posiadać własnych dzieci decydują się na kupienie noworodka za pośrednictwem czarnego rynku. Proces adopcyjny w Polsce jest bowiem bardzo skomplikowany i długi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
2. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Handel dziećmi jest nielegalny, ale trudno jest udowodnić w takiej sytuacji, że doszło do złamania prawa, bo kobieta dobrowolnie zrzeka się z praw do opieki nad dzieckiem. Reporterzy TVN twierdzą, że skala procederu jest wręcz przemysłowa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dadzą nawet 110 tys. zł. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Ofiara bogacza przerwała milczenie. "Byłam gwałcona nawet trzy razy dziennie"
  4. Kobieta pomyłkowo wysłała SMS na zły numer. Za nic nie mogła przewidzieć wydarzeń, które wydarzyły się chwilę później
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł