Wszyscy modliliśmy się, by przeżył. Niestety, nie żyje niewinny noworodek

Wszyscy modliliśmy się, by przeżył. Niestety, nie żyje niewinny noworodek Źródło: pikio.pl

Tragiczne wieści z polskiego szpitala, nie żyje noworodek, który urodził się w ciężkim stanie. Wielu Polaków modliło się o jego przeżycie, ale mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować.

Gdy ten noworodek przyszedł na świat, lekarze wiedzieli, że nie mają nawet chwili do stracenia. Dziecko było w opłakanym stanie przez okrutne zaniedbanie matki. Podjęto wszelkie próby ratunku, które niestety spełzły na niczym.

Noworodek nie żyje. Tragiczne wieści z polskiego szpitala

Dziecko przyszło na świat, dużo wcześniej niż zakładano, bo w 28. tygodniu ciąży. Do porodu doszło 23 grudnia w Nowodworskim Centrum Medycznym. Noworodek ważył zaledwie jeden kilogram i trzysta gramów, a do tego z powodu alkoholizmu matki - miał trzy promile alkoholu we krwi.

Aby uratować dziecko, trzeba je było przenieść do najlepszych specjalistów. Ostatecznie noworodek trafił do szpitala na ulicy Karowej w Warszawie. Sprawa trafiła do mediów, wielu Polaków modliło się o powodzenie działań lekarzy i wolę walki niewinnego dziecka. Niestety, dzisiaj nad ranem dotarły do nas tragiczne informacje. Radio dla Ciebie poinformowało o śmierci dziecka.

Matce zostały postawione zarzuty. Może spędzić w więzieniu resztę życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

44-letnia matka wcześniaka, pochodząca z Pułtuska, trafiła do prokuratury. Przed śmiercią noworodka postawiono jej zarzuty narażenia dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat więzienia. Nie zastosowano wobec niej środku zapobiegawczego w postaci aresztu. Według doniesień medialnych po śmierci dziecka, zarzut zostanie zmieniony.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
2. 
Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Zmiana zarzutów będzie zależna od wyników sekcji zwłok. Wtedy kobieta może zostać oskarżona o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią. Za to może grozić jej nawet dożywocie. Co więcej, istnieje również szansa, że sąd ze względu na wagę przestępstwa, może umieścić 44-latkę na czas sprawy w areszcie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Emerytury mają zostać zwolnione z podatku. "Dużo lepsze niż trzynasta emerytura"
  4. Obgryzasz paznokcie i wyciskasz krostki? Konieczny może być psycholog, fatalny znak
  5. Nastolatka chciała zrobić sobie zdjęcie z psem. Będzie żałować do końca życia, na zawsze zostanie jej szpetna pamiątka

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News