U noworodka potwierdzono koronawirusa. Lekarze nie mogli uwierzyć, najmłodszy zakażony

U noworodka potwierdzono koronawirusa. Lekarze nie mogli uwierzyć, najmłodszy zakażony Źródło: Pixabay.com Mylene2401

Noworodek przyszedł na świat będąc zakażonym wirusem z Wuhan, to najmłodsza ofiara pandemii na świecie. Matka dziecka trafiła do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc.

Noworodek jest najmłodszym zarażonym koronawirusem pacjentem na świecie, urodził się już z zakażeniem. Kilka dni wcześniej jego mama została zabrana do jednego ze szpitali z podejrzeniem zapalenia płuc. Wynik testu zszokował wszystkich lekarzy, nie spodziewali się tam młodego przypadku zakażenia.

Noworodek z koronawirusem

Naukowcy przekonują, że koronawirus jest groźny przede wszystkim dla osób starszych. Seniorzy powinni zachować szczególną ostrożność w najbliższych tygodniach i bezwzględnie stosować się do poleceń rządowych. Do niedawna sądzono, że wirus zupełnie nie atakuje dzieci, jednak teoria ta została obalona, a niedawne doniesienia z Anglii są bardzo niepokojące. Informacje o noworodku zarażonym wirusem z Chin podał brytyjski tabloid "The Sun".

Według gazety, kilka dni temu do jednego z londyńskich szpitali przywieziono kobietę w ciąży, u której podejrzewano zapalenie płuc. Brytyjka natychmiast została poddana testom na koronawirusa, jednak w międzyczasie urodziła dziecko. Pozytywny wynik zakażenia u matki malucha potwierdzono dopiero po porodzie. Noworodek również został poddany badaniu, które potwierdziło, że jest nosicielem wirusa z Chin. To najmłodsza ofiara pandemii na świecie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Noworodek z Anglii jest najmłodszą ofiarą pandemii

Lekarze przewidują, że kobiecie i dziecku nie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Według naukowców ciężarne i dzieci są w niewielkim stopniu narażone na komplikacje związane z zakażeniem koronawirusem i większość z nich przejdzie chorobę bardzo łagodnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Personel medyczny stara się ustalić, w jaki sposób doszło do zarażenia dziecka. Na razie nie wiadomo, czy do zakażenia doszło już w łonie matki, czy dopiero podczas porodu.

- Personel mający kontakt z obydwoma pacjentami został poinformowany o konieczności samodzielnego odizolowania się. Pracownicy służby zdrowia pilnie starają się dowiedzieć, jakie są okoliczności ich infekcji - miał powiedzieć informator ze szpitala,  cytowany przez "The Sun".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają
  4. Które sklepy będą zamknięte do odwołania? Wszystko jest już jasne, Ministerstwo Zdrowia publikuje pełną listę
  5. Pilne oświadczenie banku w Polsce ws. koronawirusa. Robi się gorąco
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Polskie Radio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News