Kurier nagle zauważył wózek z noworodkiem i zdał sobie sprawę z powagi sytuacji. Musiał działać szybko

Kurier nagle zauważył wózek z noworodkiem i zdał sobie sprawę z powagi sytuacji. Musiał działać szybko Źródło: Facebook/iszczecinek

Noworodek leżał spokojnie w wózku. Wystarczyła jednak dosłownie chwila nieuwagi opieknów, a dziecko zaczęło zmierzać w kierunku niemal pewnej śmierci. Uratował je tylko nagły ruch kuriera.

Noworodek ze Szczecinka cudem uratowany przez kuriera. Gdy kierowca busa dostawczego, nagle zauważył, co się dzieje z dziecięcym wózkiem, podjął ryzykowną decyzję. Prawdopodobnie dzięki zachowaniu zimnej krwi udało mu się uratować dziecko.

Noworodek został cudem uratowany przez kuriera

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek w Szczecinku. Opiekunowie rodzice dosłownie na chwilę spuścili wzrok z wózka, w którym leży noworodek. Po chwili zaczął toczyć się po chodniku w stronę ruchliwej jezdni. Mieli szczęście, że akurat drogą jechał kurier UPS, który zauważył, co się dzieje przy ulicy. Jego reakcja była błyskawiczna.

Kierowca zmienił pasy i ruszył w stronę chodnika, tak aby wózek z dzieckiem uderzył prosto w bok jego pojazdu. Dzięki temu dziecko nie wyjechałoby na ruchliwą drogę. Jak sam kurier stwierdził - inny kierowca mógłby nie wyhamować, gdyby przed maskę wyjechało mu dziecko w wózku. Dzięki jego interwencji malec nie wyjechało na ulicę, a jedynie uderzyło w bok auta dostawczego.

Kurier został lokalnym bohaterem

- Kierowca samochodu jadącego z naprzeciwka nie miałby szans zobaczyć wózka, więc szybko stwierdziłem, że zrobię wszystko by wózek uderzył w bok mojego busa, zamiast wjechać na jezdnię [...] Myślę, że każdy w mojej sytuacji postąpiłby podobnie. Mam małą córeczkę, więc myślę, że zadziałał instynkt ojcowski - mówił kurier, który nie czuje się bohaterem. Uważa, że zrobił to, co powinien zrobić każdy człowiek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Za wózkiem biegła dziewczynka, która prawdopodobnie pilnowała wózka. Zaraz za nią przybiegł wyraźnie wystraszony tata. Wszystko zostało nagrane przez miejski monitoring. Nie wiadomo czy ojciec podziękował kurierowi za uratowanie jego dziecka, przynajmniej na filmie tego nie widać. Internauci są zachwyceni postawą kierowcy auta dostawczego.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

- Brawo dla kierowcy za odpowiednią reakcje - napisał internauta.

- Człowiek w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie - skomentował inny użytkownik.

- Brawo kurier a ojcu parę kopów, to może na drugi raz będzie przytomniejszy - napisała wstrząśnięta internautka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

Źródło: Fakt

Następny artykuł