Lekarka zakleja oczy noworodkom po porodzie. Trik jest genialny

Lekarka zakleja oczy noworodkom po porodzie. Trik jest genialny Źródło: YouTube / Insight Ethiopia

Noworodek ma zaklejane oczy zaraz po porodzie. Dziwne zachowanie lekarki zostało zauważone prze rodziców dzieci. Kobieta wytłumaczyła swoje postępowanie i okazało się, że to genialnie prosty sposób, by ratować zdrowie maluchów.

Noworodek ma zaklejane oczy zaraz po przyjściu na świat. W ten nietypowy sposób pewna lekarka ratuje zdrowie wielu dzieci. Jej przedziwne zachowanie zostało zauważone przez rodziców dzieci. Kobieta wytłumaczyła wszystkim, dlaczego jej prosta metoda jest genialna i skuteczna.

Noworodek ma niewielkie szanse na przeżycie w tym rejonie świata

Naukowcy wskazują, że wskaźnik umieralności noworodków w Etiopii jest jednym z najwyższych na świecie. Podobno dzieci mają tam tak niewielkie szanse na przeżycie, że rodzice nie nadają im imion przez pierwsze dwa tygodnie życia. Te przerażające statystyki są jeszcze gorsze, w przypadku dzieci urodzonych przedwcześnie. Szpitale i placówki medyczne nie dysponują odpowiednim sprzętem, by móc ratować życie maluchów, a zły stan ekonomiczny kraju wpływa na niedożywienie kobiet w ciąży i osłabienie noszonych przez nie dzieci. Pewna pomysłowa lekarka opracowała własne metody, dzięki którym pomaga małym pacjentom przetrwać pierwsze dni życia.

Doktor Mulualem od wielu lat pomaga ratować zdrowie i życie noworodków, szczególnie wcześniaków. Kobieta miała szansę wyjechać na studia medyczne na Kubę, bo jej ojciec był wojskowym. Lekarka została specjalistką w dziedzinie neonatologi i postanowiła wrócić do kraju, by pomagać Etiopczykom. 

Kobieta zdaje sobie sprawę, jak szkodliwe dla wcześniaków może być światło, dlatego zakleja im powieki zaraz po porodzie, by nie doszło do uszkodzenia siatkówki. Dodatkowo sama stworzyła prowizoryczny respirator, którego brakuje w szpitalu. Użyła do tego materiałów dostępnych w placówce - starych butli z tlenem, przezroczystych rurek i małych pojemników z wodą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta ratuje życie noworodkom, dzięki jej pracy mali pacjenci są bezpieczni

Lekarka pracuje bez wytchnienia, całą swoją energię skupia na pomocy małym pacjentom. Zdobywa sprzęt i załatwia środki pieniężne od organizacji charytatywnych, a dodatkowo z własnej pensji utrzymuje pracowników, którzy dbają o higienę i dezynfekcję w szpitalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Mąż kobiety jest z niej bardzo dumny. Wspólnie wychowują również dwoje własnych dzieci. Kobieta jest lokalną bohaterką, a historia jej poświęcenia i heroicznej walki o życie noworodków obiegła cały świat.


Facebook / Mulualem Gessesse Tesema


 YouTube / Insight Ethiopia

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie. Obraził nawet najbardziej zagorzałych katolików
  2. Prostsze niż placki ziemniaczane i o wiele pyszniejsze, wręcz obłędne. Receptura góralska jest cudowna
  3. Nałożyła na włosy maseczkę wg receptury babci. Po tygodniu z jej włosami stała się niebywała rzecz, szczęka jej opadła
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News