Niemowlak złapał kota za nogę. Reakcja zwierzaka zdziwiła nawet matkę dziecka, wszystko nagrała

Niemowlak złapał kota za nogę. Reakcja zwierzaka zdziwiła nawet matkę dziecka, wszystko nagrała Źródło: Screen/ YouTube/ Bored Panda Animals

Noworodek poczuł się bardzo pewnie w towarzystwie domowego kota i pociągnął go za łapę. Rodzice obawiali się, jak zareaguje zwierzę na samą obecność małego człowieka, a tym bardziej na takie zaczepki. To, co zobaczyli, tak ich zdziwiło, że zaczęli wszystko nagrywać.

Noworodek w jednym domu ze zwierzęciem? Taka sytuacja zazwyczaj bardzo stresuje rodziców. Nigdy nie wiedzą, jak pies czy kot zareaguje na nowego przybysza. Obawa przed niewłaściwym, agresywnym zachowaniem zwierzęcia nie może dziwić. Stwarza to bardzo trudną do rozwiązania sytuację. Dlatego, gdy pewni rodzice zobaczyli, jak ich malutkie dziecko ciągnie domowego kota za łapę, wstrzymali oddech.

Noworodek zaczepia kota. Błyskawiczna reakcja zwierzaka

Zachowanie kota było tak zaskakujące, że matka zaczęła je nagrywać. Z pewnością, reakcja zwierzaka na zaczepki zasłużyła na uwiecznienie. To kolejny dowód na to, jak fantastycznymi stworzeniami są koty. Obawy rodziców o podejście zwierzaka do małego dziecka prysły momentalnie.

Kotu wcale nie przeszkadzały zaczepki malucha. Noworodek ciągnął go za łapkę, a ten rewanżował się lizaniem jego główki. Powtarzało się to kilka razy. Maluchowi najwyraźniej bardzo się to spodobało. Dziecięcą buźkę raz po raz rozjaśniał szeroki uśmiech.

Dzieci i zwierzęta. Dobre połączenie

Wielu rodziców obawia się połączenia wychowywania małego dziecka z posiadaniem domowego zwierzęcia. Głównymi powodami, poza strachem o reakcję zwierzęcia, są kwestie higieniczne: pies czy kot to zarazki, sierść na podłodze i kuweta, na którą może natknąć się dziecko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tymczasem wielu psychologów uważa, że wychowywanie dziecka przy obecności domowego zwierzęcia jest bardzo korzystne dla rozwoju człowieka. Dorastanie u boku zwierzaka wyrabia u dziecka przede wszystkim wrażliwość i tolerancję. Opieka nad psem, kotem czy innym domowym pupilem zwiększa u małego człowieka empatię. Dodatkową zaletą jest nauka odpowiedzialności i obowiązkowości od najmłodszych lat.  

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Samo posiadanie zwierzęcia w domu działa antystresowo, zabawa z nim pomaga się rozluźnić i odpocząć psychicznie. To też bardzo ważne dla dorastających dzieci. A co z higieną? Przede wszystkim, zadbany zwierzak nie będzie miał zgubnego skutku na zdrowie dziecka. Po drugie - utrzymywanie w domach zbytniej sterylności jest niekorzystne dla rozwoju dziecka, ponieważ nie pomaga wytworzyć odpowiedniej odporności. W pewien sposób, obecność zwierzęcia jest więc paradoksalnie pod tym względem dla dziecka zdrowsza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  3. Jarosław Kaczyński przypadkiem publicznie poniżył Martę Kaczyńską? Chodzi o jej mężów
  4. Tata Paulinki po raz trzeci musi stoczyć walkę z nowotworem. Nowy guz waży aż 20 kilo, dziewczynka błaga o pomoc
  5. Po porodzie położna odwiedziła mamę. Gdy zobaczyła, co kobieta robi z rączką noworodka, musiała działać szybko

Źródło: Funzoo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu