Z ziemi wyłoniła się wielka jama. Straszne odkrycie w Polsce masowego grobu niemowlaków, ciarki

Z ziemi wyłoniła się wielka jama. Straszne odkrycie w Polsce masowego grobu niemowlaków, ciarki Źródło: Unsplash/NeONBRAND

Martwy noworodek i inne szkielety zostały odnaleziono w wielkiej jamie z ziemi. Strasznego odkrycia dokonano na terenie Polski. Masowy grób niemowlaków jest obecnie badany przez ekspertów.

Martwy noworodek i szkielety zmarłych to odkrycia, które u każdego wywołają gęsią skórkę. Na terenie Polski dokonano strasznego odkrycia. Z ziemi wyłoniła się wielka jama, a tam masowe groby niemowlaków. Eksperci usiłują ustalić, jak przedstawiała się historia tego miejsca. 

Kości noworodka

Noworodek w stanie rozkładu i kilkanaście spopielonych osób odnaleziono niedaleko w Gródku, niedaleko Hrubieszowa. Archeolodzy pracują na miejscu tego szokującego znaleziska i próbują dotrzeć do prawdy związanej z genezą tego miejsca.

Eksperci zjawili się na tamtych terenach po tym, jak okoliczni rolnicy sygnalizowali im w 2017 roku, że na lokalnych polach natrafili na liczne kości.  Badacze z Muzeum w Hrubieszowie i Instytutu Archeologii UMCS postanowili zainteresować się tą tajemniczą sprawą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niepokojące odkrycie 

Gdy badacze dotarli na miejsce, ich uwagę zwróciła wielka, 3-metrowa jama w ziemi. To dzięki niej dotarli do rozległego grobowca. W środku znajdowały się liczne szczątki spopielonych ludzi. Archeolodzy natrafili również na czaszkę psa i kości dłoni dorosłego człowieka. To, co najbardziej ich zaskoczyło, to znalezisko, którego dokonali na obrzeżach dołu. Znajdowało się tam bowiem 6 dobrze zachowanych szkieletów niemowlaków. 

Nietypowe odkrycie zafascynowało badaczy, którzy usilnie pracują teraz nad dotarciem do prawdy związanej z tym miejscem. Celem jest ustalenie, jaka była przyczyna śmierci niemowlaków, bo to najprawdopodobniej pomoże rozwikłać zagadkę całego grobowca. 

- (...) raczej mało prawdopodobne, że dzieci te padły ofiarą jakichś krwawych rytuałów, tym bardziej że nie znaleźliśmy na to żadnych dowodów na przykład w postaci pękniętych czaszek na skutek uderzenia - wypowiedział się Bartłomiej Bartecki z Muzeum w Hrubieszowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

Noworodek w tamtych czasach był dużo bardziej narażony na różne choroby, a śmiertelność dzieci tysiąc lat temu była nieporównywalnie większa niż teraz. Naukowcy uważają, że „dom zmarłych” mógł funkcjonować od IX do XI w. a nawet XII w.  Najprawdopodobniej było to związane z upowszechnieniem się chrześcijaństwa na tamtym obszarze.  Więcej odpowiedzi poznamy po szczegółowej analizie archeologów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnych
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

Źródło: Radio Zet 

 

Następny artykuł