noworodek zabójstwo
Unsplash.com, autor: Hu Chen
Joanna Szwalikowska - 7 Stycznia 2021

Niestety, znaleziono ciało noworodka z raną głowy. 17-latka usłyszała poważne zarzuty, nie przyznaje się do winy

Noworodek został odnaleziony porzucony na ziemi w pobliżu budynków gospodarczych. Maluszek miał poważny uraz głowy, co prawdopodobnie było przyczyną śmierci. Prokuratura postawiła już zarzuty jego 17-letniej matce, która do tej pory ukrywała ciąże. Nastolatka nie przyznaje się do zarzucanego czynu.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, noworodek prawdopodobnie został zamordowany tuż po porodzie. Łęczycka policja w minioną niedzielę w późnych godzinach wieczornych została poinformowana o tym, iż do placówki trafiła 17-latka. Dziewczyna została przywieziona przez ojca. 

Noworodek odnaleziony z poważnym urazem głowy. Policja postawiła zarzuty 17-letniej matce

Z badań lekarzy wynikało, że prawdopodobnie kilka godzin wcześniej nastolatka miała odbyć poród. Dziewczyna powiedziała, że poroniła, płód miał zostać w łazience. 

Funkcjonariusze policji przyjechali do jednej z miejscowości w powiecie kutnowskim, w którym wraz z ojcem mieszka 17-latka. Zabezpieczono torbę foliową, w której znajdował się zakrwawiony ręcznik, a także łożysko. Z kolei w pobliżu budynków gospodarczych znalazło się ciało noworodka, Leżało ono na ziemi, a maluch nie dawał żadnych oznak życia. 

Biegli przeprowadzili szereg badań, z których wynika, że dziecko urodziło się w ósmym lub dziewiątym miesiącu ciąży. U maluszka nie stwierdzono żadnych wad rozwojowych, natomiast prawdopodobnie doznał bardzo poważnego urazu głowy. 

Śmierć spadła jak grom, nie żyje zasłużony działacz „Solidarności”. Odszedł tuż przed urodzinamiŚmierć spadła jak grom, nie żyje zasłużony działacz „Solidarności”. Odszedł tuż przed urodzinamiCzytaj dalej

W Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzona została wczoraj sekcja zwłok. Zgodnie z jej wynikami, dziecko prawdopodobnie urodziło się żywe. Powodem śmierci miał być rozległy uraz głowy, który miałby zostać spowodowany „narzędziem tępokrawędzistym”. 

17-letnia matka jest podejrzana o zabójstwo noworodka. Śledczy zwrócili szczególną uwagę na to, iż przez cały czas ukrywała ciążę, a także nie korzystała z pomocy lekarskiej. 

Nastolatkę zatrzymano, a w środę usłyszała zarzut zabójstwa. Nie przyznała się do winy, odmówiła również składania wyjaśnień. Grozi jej nawet do 25 lat pozbawienia wolności. 

Przesłuchanie nastolatki miało odbyć się jeszcze w szpitalu. Zdaniem lekarzy, jej stan nie był na tyle poważny, aby przeprowadzenie czynności nie było możliwe. Prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie. 

- Z ustaleń wynika, że dziewczyna ukrywała ciążę i nie korzystała z pomocy lekarskiej, może to świadczyć o działaniu ze z góry podjętym zamiarem pozbawienia życia - relacjonował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania. 

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Polsat News 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News