Gdy na świecie pojawił się Olek, lekarze nie wierzyli własnym oczom. Takiego noworodka w szpitalu jeszcze nie było

Gdy na świecie pojawił się Olek, lekarze nie wierzyli własnym oczom. Takiego noworodka w szpitalu jeszcze nie było Źródło: Pixabay / Pexels

Noworodek zszokował lekarzy z poznańskiego szpitala. Takich narodzin nikt się nie spodziewał. Szczęśliwi rodzice już zabrali swojego wyjątkowego syna do domu.

Noworodek zaszokował wszystkich. Chłopiec urodził się w szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Personel zgodnie przyznaje, że jeszcze nie było takiego porodu w tej placówce. Szczęśliwi rodzice już zabrali syna do domu.

Noworodek wywołał sensację w poznańskim szpitalu 

Olek urodził się przez cesarskie cięcie w szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Gdy lekarze go zobaczyli, byli w szoku. To największe dziecko, które przyszło na świat w tej placówce. Chłopiec ważył 5,6 kilograma i mierzył 65 centymetrów. Takiej masy i wzrostu nikt się nie spodziewał, chociaż rodzice byli uprzedzeni, że ich syn nie będzie należał do małych dzieci.

- Wiedzieliśmy, że Olek będzie duży, ale nie myśleliśmy, że aż tak. Ostatni lekarz mówił, że Olek będzie ważył 5 kg 300 gramów. To było w dniu przyjęcia do szpitala. Wcześniej prognozowano nam tak 4 kg 800 gramów - 4 kg 900 gramów i tego się trzymaliśmy - powiedziała mama chłopca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Noworodek był rekordowo duży

Personel szpitala zgodnie utrzymuje, że to największy noworodek, jaki urodził się w ich placówce. 

- W ciągu ośmiu lat było troje dzieci o wadze ok. 5 kg 600 gramów, ale 5 kg 660 gramów na pewno jest po raz pierwszy – powiedziała dyrektor poznańskiego szpitala, Elżbieta Wrzesińska-Żak.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Już za chwilę czeka nas ogromna zmiana pogody, nad Polskę nadciągną syberyjskie mrozy. Tak źle nie było od 30 lat

Rekord wśród polskich noworodków należy do chłopca, który urodził się w 2007 roku w Szczecinie. Ważył 7,130 kilogramów i mierzył 66 centymetrów. Średnia dzieci urodzonych w naszym kraju to 3,2-3,4 kilograma masy i około 50 centymetrów długości ciała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesienne porządki mogą kosztować KROCIE. Dostaniesz grzywnę nawet na pół tysiąca złotych
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Pomogła bezdomnemu narkomanowi, który grzebał w śmietniku. 14 lat później zobaczyła go i zaczęła płakać
  4. Słynny stylista pokazał, jakie włosy są najlepsze dla kobiet po 60. roku życia. Idealna fryzura
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

źródło: Radio Zet

Następny artykuł