Wśród młodych mam panuje niebezpieczny trend. Specjaliści alarmują, że może zaszkodzić noworodkowi

Wśród młodych mam panuje niebezpieczny trend. Specjaliści alarmują, że może zaszkodzić noworodkowi Źródło: unsplash.com/ Felipe Salgado

Noworodek po powrocie ze szpitala do domu otaczany jest wielką troską przez młodych rodziców. Wśród nich pojawiają się niezliczone pomysły na to, jak radzić sobie z maluszkiem. Niestety w sieci pojawił się nowy trend związany z małymi dziećmi. Okazuje się, że może być on bardzo niebezpieczny.

Noworodek tuż przed urodzeniem ma skompletowaną przez rodziców całą wyprawkę. W pakunek wchodzi niezliczona liczba przedmiotów i akcesoriów, które przydają się świeżo upieczonym rodzicom w pielęgnacji maluszków. W sieci można znaleźć listy z całym wyposażeniem wyprawki i w łatwy sposób przygotować swoją. Można też przez internet lub stacjonarnie kupić gotową.

Jeden przedmiot na liście niezbędnych rzeczy w wyprawce wzbudził niepokój specjalistów. Są oni przerażeni swoim odkryciem. Przedmiot ten nie powinien być stosowany w pierwszych miesiącach życia. 

Czego potrzebuje noworodek?

Wśród przedmiotów znajdują się rękawiczki. Młode mamy uwielbiają zakładać je swoim małym dzieciaczkom. Jednak, jak się okazuje, może być to dla nich bardzo niebezpieczne. Specjaliści wskazują kilka przyczyn, dla których noworodkom nie powinno zakładać się rękawiczek. 

Najważniejszą sprawą jest to, że zakładając dzieciom rękawiczki, mamy odbierają im możliwość używania jednego z ważniejszych zmysłów. Dotyk dla nowo narodzonych maluszków jest niezwykle istotny. Na opuszkach palców znajdują się receptory, dzięki którym odkrywają świat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przez noszenie rękawiczek noworodek nie jest też w stanie ssać kciuka, reszty paluszków czy całej piąstki. Jest to czynność uspakajająca, której nauczył się już w łonie matki. Dotykając rączkami buzi, maluszek rozwija też świadome czucie całej twarzy. Bez rękawiczek maluszki poznają nie tylko siebie, ale i cały świat. Dotykają różnych przedmiotów i materiałów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna wokalistka. Miała tylko 56 lat
2. Tragedia na placu zabaw, 5-letni Szymonek nagle zniknął. Nie udało się go uratować, jego ciało odnalazł tata

Warto przypomnieć, że każdy noworodek ma zimne rączki. Nie jest to dla nich niebezpieczne i nie wynika z zima. Jest to naturalny stan i nie należy się nim przejmować. W przypadku niepokoju o temperaturę maluszka zawsze można ją zmierzyć termometrem, by sprawdzić, czy na pewno jest prawidłowa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRACA MARZEŃ czeka! Dają 5 tys. zł za 6 godzin pracy
  2. Zdradzał żonę z koleżanką z pracy. Złapała go z nią w łóżku i zrobiła kompromitujące zdjęcie
  3. Przerażające informacje w Polsacie. Pojechali na pogrzeb, nie wiedzieli, że na własny
  4. Zaczyna się. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna
  5. Zrozpaczona Kinga Rusin przekazała informacje o śmierci bliskiej sobie osoby. "Odszedł"

źródło: parenting

Następny artykuł