PiS musi uciekać z siedziby na Nowogrodzkiej! Budynek sprzedadzą

PiS musi uciekać z siedziby na Nowogrodzkiej! Budynek sprzedadzą Źródło: Fot. YouTube.com

Nowogrodzka nie będzie już kojarzona z obozem rządzącym? W najbliższej przyszłości przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości będą zmuszeni opuścić swoją siedzibę przy ulicy Nowogrodzkiej. Powód? Nieruchomość pójdzie pod młotek.

Nowogrodzka 84/86 została przez PiS przekształcona w jeden z najważniejszych punktów życia politycznego w Polsce. Przyczyniły się do tego głównie sławne wizyty premierów i ministrów u prezesa Jarosława Kaczyńskiego, podczas których niejednokrotnie dochodziło do podjęcia kluczowych decyzji dla dalszego funkcjonowania rządu.

Nowogrodzka już nie dla PiS-u

Prawo i Sprawiedliwość w najbliższym czasie powinno szykować się do zmiany adresu swojej siedziby. Jest to związane z nowymi planami inwestorskimi dotyczącymi działki i chęci sprzedaży nieruchomości. Cena wywoławcza ma wynosić 7 milionów euro. Biurowiec przy Nowogrodzkiej 84/86 nie jest własnością Prawa i Sprawiedliwość, a jest tylko przez partię wynajmowany. Jak powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą anonimowy informator, sprzedaż tego budynku nie jest żadnym zaskoczeniem. - Co jakiś czas zgłaszają się pośrednicy, by skojarzyć klientów i dopiąć transakcję - komentuje informator, potwierdzając tym samym, że budynek jest wystawiony na sprzedaż już od dłuższego czasu.

Problematyczni sąsiedzi

- Działka ma sąsiada, słynną spółkę Srebrna, i dlatego to trudny teren. Bez porozumienia trudno będzie tam coś zbudować - dodaje rozmówca Gazety Wyborczej. Spółka Srebrna jest właścicielem nieruchomości sąsiadującej z siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Obydwa budynki współdzielą podwórko, garaż podziemny i parkingi. W praktyce, jakakolwiek inwestycja planowana w obecnej siedzibie partii rządzącej może zostać wykonana tylko za zgodą spółki Srebrna. Sąsiedzi PiSu nie należą jednak do najłatwiejszych  w dogadywaniu się. Spółka niejednokrotnie zablokowała inwestycje obecnego właściciela budynku przy Nowogrodzkiej.

Gdzie pójdzie PiS?

Gazeta Wyborcza podaje, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma problem z rozstaniem się z siedzibą przy Nowogrodzkiej. Były premier nie chce opuszczać siedziby, z którą był związany przez większą część swojego życia politycznego. Jeśli dojdzie do sprzedaży budynku, to posłowie partii rządzącej będą musieli znaleźć sobie nową siedzibę. Spekuluje się, że w takim przypadku PiS może przenieść się na ulicę Srebrną w pobliżu Alej Jerozolimskich.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Nie dadzą im spokoju! Dorwali półnagiego Kwaśniewskiego na wakacjach
  2. Miller ujawnił swoje stosunki z synem. Nie były łatwe, smutna historia
  3. Koniec pieniędzy na 500 plus. Matki czują się oszukane, skończą się wypłaty
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News