Nowoczesna zaprasza PIKIO.PL i innych do protestowania. Oto odpowiedź redakcji

Nowoczesna zaprasza PIKIO.PL i innych do protestowania. Oto odpowiedź redakcji Źródło:

Politycy .Nowoczesnej zapraszają media zarówno te w pełni polskie (jak PIKIO.PL), jak i z kapitałem zagranicznym o protestowania przeciwko projektowi repolonizacji mediów. W poniedziałek po raz kolejny o repolonizacji przypomniał Jarosław Kaczyński. 

Prezes PiS zwraca uwagę, że Polska jest jednym z niewielu krajów w Europie, w którym nie ma ustawy o dekoncentracji mediów. Poseł PiS Barbara Bubula stwierdziła zaś, że "jeśli będzie trzeba, znajdzie się sposób na odbieranie gazet zagranicznym grupom medialnym". Podkreśliła również, że nie ma na co czekać.

Politycy .Nowoczesnej ogłosili, że projekt repolonizacji mediów jest bardzo niebezpieczny.

– Jak bardzo boli polityków PiS niezależność mediów, mogliśmy się przekonać w grudniu, kiedy była pierwsza próba wyprowadzenia niezależnych mediów z Sejmu. Będą wprowadzone zapisy, które będą pozwalały odebrać tytuły zagranicznym grupom medialnym. Jest to bardzo niebezpieczny precedens, bo chodzi tu przede wszystkim o rynek lokalny, który jest PiS-owi bardzo potrzebny do wyborów samorządowych – mówił poseł Furgo.

Poseł zaprosił również media do protestowania, a swoje zaproszenie argumentuje tak:

 – Boję się, że znajdziecie się szybko w innej rzeczywistości, jeśli nie będziecie protestować.

Odpowiedź PIKIO.PL

Mimo, iż projekt repolonizacji nie uderzyłby w PIKIO.PL z racji pełnego kapitału polskiego, i tak musimy odmówić udziału w proteście mediów, ponieważ z zasady nie angażujemy się w inicjatywy inspirowane przez polityków, niezależnie z jakiej opcji się wywodzą.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News