.Nowoczesna przedstawia swoje projekty dla przedsiębiorców

.Nowoczesna przedstawia swoje projekty dla przedsiębiorców Źródło:

.Nowoczesna przedstawiła swoje pomysły dla przedsiębiorców. Partia uważa, że każdy kolejny rząd w Polsce zapomina o przedsiębiorcach po wygranych wyborach, mimo iż ci mają być "głównymi twórcami sukcesu gospodarczego i stabilności ekonomicznej kraju". 

- Mamy w Polsce prawie 2 mln przedsiębiorców. A ponieważ nie palą opon pod Sejmem zajęci codzienną walką o przetrwanie, każdy kolejny rząd przypomina sobie o nich na krótko przed wyborami. I jeszcze szybciej po wyborach zapomina... To przedsiębiorcy, również ci najmniejsi, są głównymi twórcami sukcesu gospodarczego i stabilności ekonomicznej kraju. To oni dają zatrudnienie, ponoszą ryzyko i inwestują zarobione pieniądze w rozwój firm - przekonuje Petru.

Według polityków .Nowoczesnej, szereg ustaw usprawni poruszanie się w biznesie, odciąży biurokrację, ułatwi start i uprości ewentualne skutki porażki. Uważają również, że to absurd, iż przedsiębiorca chcący być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w prawie potrzebuje codziennej, 4-godzinnej lektury przepisów. Petru przedstawił propozycje partii:

1. obniżenie stawki podatku PIT i CIT z 19% do 15% 2. możliwość rozłożenia straty na 15 kolejnych lat podatkowych (obecnie jest 5 lat) 3. podniesienie limitu odpisu amortyzacyjnego do 10.000zł (z obecnych 3.500zł) 4. koniec "dożywocia" za błędy podatkowe czyli ograniczenie urzędom możliwości blokowania przedawniania się zobowiązań podatkowych przez długotrwałe postępowania sądowe lub egzekucyjne i przerywanie biegu przedawnienia 5. rozszerzenie katalogu przedsiębiorców, mogących stosować uproszczoną księgowość (księgę przychodów i rozchodów) o spółki handlowe i spółki cywilne osób prawnych, osiągające przychód poniżej 1,2 mln. euro."

- Wakacyjną przerwę w obradach sejmowych wykorzystujemy na dopracowanie szczegółów kolejnych ustaw: obniżenia obciążeń ubezpieczeń społecznych dla najmniejszych przedsiębiorstw oraz obniżenia przywilejów emerytalnych niektórych grup zawodowych, w przypadku osób wchodzących na rynek pracy. Małe i średnie firmy generują ponad 50% polskiego PKB i zatrudniają kilka milionów Polaków. To wystarczająco dużo powodów, by zadbać o warunki dla ich szybszego rozwoju - dodaje.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News