Polityczne trzęsienie ziemi. Cała partia poza Sejmem!

Polityczne trzęsienie ziemi. Cała partia poza Sejmem! Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu

Najnowszy sondaż, którego wyniki właśnie ujrzały światło dzienne, bez wątpienia wstrząsnął krajową sceną polityczną. Według jego wyników poza Sejmem znalazłaby się bowiem partia, która do tej pory nie musiała się martwić o swoje miejsce w krajowym parlamencie.

"Wiadomości" TVP1 ogłosiły rezultaty badania opinii publicznej, które na zamówienie ich redakcji przeprowadził Instytut Badań Pollster. Procentowe wyniki sondażu poparcia wobec największych w Polsce partii politycznych okazują się naprawdę zaskakujące.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: O wpisie Kaczyńskiej mówi dziś cała Polska. Porusza do łez

Kontrowersyjne wyniki sondażu

Na samym szczycie znalazło się oczywiście bezkonkurencyjne w ostatnich miesiącach Prawo i Sprawiedliwość. Chciałoby na nie zagłosować aż 40 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska (28 proc.), a podium zamknęło Kukiz'15 (8 proc.). Do Sejmu weszłyby także Sojusz Lewicy Demokratycznej (7 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.).

Nowoczesna poza Sejmem RP

Co zaskakujące, poza parlamentem znalazłaby się cała partia, która obecnie jeszcze w Sejmie się utrzymuje. Ta formacja to oczywiście Nowoczesna. Uzyskała bowiem jedynie 4 proc. poparcia i nie przekroczyła progu wyborczego. Swoich miejsc w Sejmie nie uzyskaliby także przedstawiciele partii Wolność oraz Razem (po 4 proc. poparcia). Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zawrotna kariera córki posłanki PiS. O takiej pensji można tylko pomarzyć
  2. Kuchciński GROZI posłom opozycji?! „Karać jak w wojsku”
  3. Zdumiewające słowa Jakiego o Paradzie Równości! Kaczyński się wścieknie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News