Jednym z dzisiejszych tematów numer jeden w mediach jest rzekome głosowanie na dwie ręce poseł Nowoczesnej, Kamili Gasiuk-Pihowicz. Formacja Petru, jak i sama zainteresowana, odpowiadają na oskarżenia.

Internauci wychwycili na jednym z sejmowych nagrań sytuację, z której ma wynikać, iż poseł Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz głosowała w piątek na dwie ręce. W 45 sekundzie opublikowanego w sieci nagrania widać jak rzeczniczka formacji Petru wstaje z jednego miejsca, podchodzi do drugiego i głosuje, po czym wyraźnie cieszy się, że zdążyła.

Jak ponadto przekonują dziennikarze portalu fatk24.pl, którzy przeanalizowali nagranie, zamieszczone po raz pierwszy przez jednego z użytkowników Twittera, podczas uwiecznionego głosowania Gasiuk-Pihowicz siedzi na miejscu swojego partyjnego kolegi, posła Szłapki. Co jednak ciekawe, nieobecny wtedy poseł oddał głos – przynajmniej tak wynika z imiennych wyników głosowania. W następnych głosowaniach – jak widać na nagraniu – rzecznik formacji Petru wygląda tak, jakby głosowała w miejscu posła Szłapki, a jednemu ze swoich partyjnych kolegów każe głosować na swoim miejscu.

ZOBACZ TAKŻE – Internauci: Posłanka .Nowoczesnej głosowała na dwie ręce (video)

Niektórzy internauci przekonują z kolei, że Gasiuk-Pihowicz zagłosowała za siebie. Po prostu siedziała przed głosowaniem na nieswoim miejscu, ponieważ rozmawiała z innym posłem.

 – Jestem kompletnie zaskoczona tymi pogłoskami, to jakaś bzdura! Tuż przed głosowaniem usiadłam na chwilę na miejscu koleżanki, w rzędzie wyżej. Gdy zaczęło się głosowanie szybko wróciłam na swoje miejsce i oddałam głos. Podkreślam, że za nikogo, prócz siebie, nie głosowałam, co zresztą dokładnie widać na nagraniu! – powiedziała w rozmowie z portalem fakt24.pl Gasiuk-Pihowicz.

Jak również przekonuje, głosować można z różnych miejsc w Sejmie i zawsze ma swoją kartę przy sobie i głosuje zgodnie z przepisami.

W podobnym tonie na oskarżenia odpowiedziała partia Gasiuk-Pihowicz. Poniżej publikujemy oświadczenie umieszczone na stronie klubu poselskiego Nowoczesnej.

„W mediach społecznościowych pojawiła się fałszywa informacja sugerująca, że podczas piątkowych głosowań w Sejmie Pani Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz dopuściła się złamania prawa poprzez głosowanie „na dwie ręce”. Nigdy nie doszło do takiej sytuacji. To, jak przebiegały głosowania, można zweryfikować na podstawie sejmowego monitoringu oraz danych statystycznych dotyczących głosowań. Podczas sesji Pani Poseł zmieniała miejsce na sali sejmowej, ale zawsze posługiwała się wyłącznie swoją kartą.”

Partia Ryszarda Petru zapowiedziała także wytoczenie procesów za zniesławienie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: fakt24 / klub poselski nowoczesnej

...

Zobacz również