Cała partia POZA SEJMEM! Ogromne przetasowanie w polskiej polityce

Cała partia POZA SEJMEM! Ogromne przetasowanie w polskiej polityce

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla portalu "Rzeczpospolitej" wprowadził niemałe zamieszanie. Według danych tam zawartych, gdyby wybory odbyły się teraz, to partia Nowoczesna nie dostałaby się do Sejmu. Nie jest to jednak jedyne zaskoczenie, które nas tam czeka.

IBRiS na polecenie "Rzeczpospolitej" zorganizowało kolejny sondaż pokazujący aktualne poparcie dla polskich partii. Nie da się ukryć, że najnowsze wyniki wprowadziły ogromne przetasowanie w dotychczasowych wynikach, które mogliśmy obserwować na przełomie ostatnich miesięcy.

Sondaż IBRiS: Nowoczesna poza Sejmem

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje partia PiS, która zaliczyła wzrost poparcia przez ostatni miesiąc na poziomie 5 punktów procentowych. Następna w kolejności jest PO, która ma od lidera aż o 11 punktów procentowych mniej. Następnie mamy SLD z wynikiem 9,7% głosów badanych, potem Kukiz'15 z 5,7% głosów i PSL 5,3%. Niestety mamy złe wiadomości dla partii Katarzyny Lubnauer, która w tym momencie nie dostałaby się do sejmu, ponieważ osiągnęła zaledwie 3,2% poparcia u badanych. Podobnie jak Partia Razem, która zdobyła tylko 2,3% głosów. 10,1% osób biorących udział w tym badaniu zadeklarowało się, że na ten moment nie wie, na kogo oddałoby swój głos. Dużym zaskoczeniem jest wzrost poparcia dla partii rządzącej, według "Rzeczpospolitej" jest to wynik zmian w głośnej i kontrowersyjnej ustawie o IPN. W tym momencie PiS wrócił do wyników z marca tego roku, jednak trzeba pamiętać, że aktualnie trwa walka o Sąd Najwyższy, które jeszcze może podkopać sytuacje aktualnego rządu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński przerwał milczenie ws. choroby!
  2. „Następca Kaczyńskiego” wpadł w FURIĘ. Zawiadomiono prokuraturę, to się źle skończy
  3. Służby ostrzegają! “Wygłodniały i agresywny” drapieżnik nad Wisłą
źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News