Depresja Petru. "Jest na skraju załamania"

Depresja Petru. "Jest na skraju załamania" Źródło: źródło: flickr.com

Ostatnie tygodnie w partii Nowoczesnej można z pewnością określić jako pasmo niepowodzeń. Najpierw wizerunkowy krach lidera, który w trakcie protestu w Sejmie poleciał na wakacje. Potem kłótnia z Platformą Obywatelską, która nie chciała iść na ustępstwa i kompromis z PiS. W końcu zaś okazało się, że Nowoczesna dużo traci w sondażach.

Wszystkie te rzeczy uderzyły mocno w lidera Partii, Ryszarda Petru. Co więcej, dramat ma rozgrywać się także w domu czołowego polityka opozycji. Nagłośnienie przez media wycieczki Petru w towarzystwie Joanny Schmidt na Maderę mocno miało się odbić na relacjach z najbliższymi posła.

 - Sam Ryszard jest na skraju załamania. W ciągu dwóch tygodni stał się bohaterem afery obyczajowej, rozpadł mu się dom, sprawa dotknęła dzieci - komentuje polityk Nowoczesnej, który chce pozostać anonimowy.

Zarówno partyjni koledzy i koleżanki, a także i wyborcy widzą kryzys w Nowoczesnej. Petru wyraźnie stracił w oczach polskiego społeczeństwa. Jego wizerunkowy krach pogłębił także nieudany protest opozycji w Sejmie. Lider Nowoczesnej umówił się nawet na spotkanie z abp Kazimierzem Nyczem bez wiedzy sojuszników z PO. Razem z hierarchą Kościoła próbował doprowadzić sejmowy kryzys do końca. Jednak i to nie wyszło, a Petru stracił w Grzegorzu Schetynie sojusznika.

 - Schetyna wyczuł krew Petru i go rozszarpał. Gdyby ktoś potraktował mnie, tak jak Ryśka, to trzasnąłbym drzwiami i więcej nie podał mu ręki - komentuje dalej poseł.

Ostatni sondaż CBOS nie pozostawia wątpliwości. To co dzieje się w Nowoczesnej i z jej liderem nie podoba się Polakom. Według badania, którego wyniki opublikowano 16. stycznia, Nowoczesna zanotowała potężny spadek poparcia. Partia Petru może liczyć aktualnie na przychylność 9% wyborców. To aż o 7 punktów procentowych mniej od Platformy Obywatelskiej (16%), którą jak dotąd Nowoczesna wyprzedzała w każdym z sondaży.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News