Wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka, na zwołanej przez siebie w czwartek konferencji prasowej oceniła, że w Polsce nie dostrzega się problemów z jakimi borykają się osoby zajmujące się świadczeniem usług seksualnych.

Według Nowickiej wszystkie próby delegalizacji lub kryminalizacji prostytucji dają efekty odwrotne od zamierzonych i zamiast zmniejszać problemy związane z tym procederem, pogłębiają je i tworzą kolejne.

– U nas ta sytuacja prawna jest troszkę nieadekwatna do rzeczywistości, bo wprawdzie karani są tzw. sutenerzy, czyli osoby czerpiące korzyści z usług seksualnych, jednak tak naprawdę można powiedzieć, że u nas nie dostrzega się problemów osób, które zajmują się tymi usługami. W związku z tym znajdują się one na marginesie społecznym, często są narażone na rozmaite zagrożenia – powiedziała Nowicka podczas konferencji prasowej.

Wicemarszałek Nowicka zamierzała w związku z tym wnieść do sejmu projekt ustawy, która poprawiłaby sytuację osób zajmujących się prostytucją poprzez objęcie ich przepisami Kodeksu Pracy jednak uznała, że w obecnej kadencji nie ma na to już wystarczająco czasu. Zamiast tego zorganizuje „wysłuchanie obywatelskie” podczas którego będzie można o tym problemie porozmawiać z zainteresowanymi osobami.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Polska The Times

Zobacz również