Jan Paweł II jest dla większości Polaków jedną z najważniejszych postaci historycznych. Nie bez powodu mówi się nawet o kulcie tego papieża w naszym kraju. Teraz oczy wiernych zwrócone są ku Watykanowi, skąd dochodzą wstrząsające głosy na temat zamachu na Jana Pawła II. Właśnie ujawniono nowe, związane z nim fakty.

Andrea Riccardi, biograf Karola Wojtyły przypomniał wiernym pewien zapomniany fakt z przeszłości. Okazuje się, że ktoś ostrzegał Watykan o zagrożeniu, jakie czyha na papieża na rok przed zamachem.

Tą osobą był premier Włoch Giulio Andreotti. W 1980 roku napisał list do Watykanu, w którym stwierdził, że papież jest zagrożony. Zastrzegał, że potrzebna jest „wyspecjalizowana ochrona gotowa do reakcji”, ponieważ popularność Jana Pawła II „nie może nie drażnić wielu środowisk międzynarodowych”.

Rok po napisaniu przez Andreotti listu doszło do zamachu. Jan Paweł II został w nim ciężko ranny. O liście premiera Riccardi przypomniał niedawno, podczas prezentacji książki o żandarmerii watykańskiej.

źródło: niezależna.pl

...

Zobacz również

Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

Ta kobieta miała obawy przed sesją z narzeczonym, ale efekt PODBIŁ SERCA internautów!