Pojawiły się właśnie nowe, szokujące dowody w sprawie śmierci lidera Samoobrony. Prokuratura jednak postanowiła je zlekceważyć. Czy śmierć Andrzeja Leppera to samobójstwo? Wiele wskazuje na to, że politykowi ktoś „pomógł”.

Ciało Andrzeja Leppera zostało znalezione w biurze jego partii 5 sierpnia 2011 roku. Śmierć niezwykle charyzmatycznego i charakterystycznego dyplomaty wstrząsnęła polską sceną polityczną. Tym bardziej, że uznano, że popełnił samobójstwo, a tego nikt by się po nim nie spodziewał.

ZOBACZ TAKŻE: Opłacone oskarżenia czy szokująca prawda? Prostytutki oskarżają Leppera o obrzydliwe rzeczy

Czy śmierć Andrzeja Leppera to samobójstwo?

Choć prokuratura, która prowadziła postępowanie dotyczące jego śmierci uznała, że było to samobójstwo, to do tej pory wiele osób nie chce w to uwierzyć. Twierdzą, że Andrzej Lepper, mężczyzna, który trząsł polską sceną polityczną i miał twarde dowody na nieczyste zagrania innych polityków, nie byłby w stanie się zabić.

Nowe dowody

Właśnie na jaw wyszło, że w pomieszczeniu, w którym zostały znalezione zwłoki lidera Samoobrony, znaleziono niezidentyfikowane ślady butów. Ustalenie, kto jest ich właścicielem mogłoby być ogromnym przełomem w sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: Tak uwodzi Jarosław Kaczyński. Przed śmiercią Lepper ujawnił wstydliwe sekrety prezesa

Prokuratura jednak postanowiła zlekceważyć ten dowód i nie wznawiać śledztwa, które umorzyła w 2011 roku. Twierdzą, że nie mają już wątpliwości w tej sprawie. Dla śledczych nowy dowód nic nie znaczy. Uznali, że ślady „mogły zostać naniesione w nieustalonym czasie przez osoby uprawnione, w tym samego Andrzeja Leppera lub jego gości, jeżeli ww. osoby poruszały się w obuwiu nieprzedstawionym do badań porównawczych”.

Kolejne przesłuchanie ws. śmierci Leppera

Dziennikarzom udało się ustalić, że podjęto kolejne, nowe czynności prawne w sprawie śmierci lidera Samoobrony. Przesłuchano Wojciecha Sumlińskiego, autora książki „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”.

Publicyście udało się dotrzeć do informacji, mówiących o tym, że zmarły polityk miał bardzo cenne informacje dotyczące „gazowego przekrętu stulecia”. W swojej książce wspomniał również o kontrowersyjnej wiedzy, w jakiej posiadaniu był lider Samoobrony o Tomaszu Budzyńskim, byłym szefie ABW w Lublinie. Świadkowie zostali przesłuchani, jednak ustalono, że żaden z nich nie miał pojęcia o „okolicznościach lub mechanizmie śmierci Andrzeja Leppera”.

ZOBACZ TAKŻE: Po latach ujawniono nieznany list Leppera. Szokująca treść

Źródło: rp.pl

 

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


W strefie skażenia: Tak dziś wygląda Czarnobyl [ZOBACZ!]

Zobacz również