Nowe sterowniki do kart graficznych popularnego producenta będą śledzić działania użytkowników. Wszystko przez to, że instalują oprogramowanie telemetryczne.

Jedna z największych firm na świecie, produkujących karty graficzne do komputerów, Nvidia zamieściła w najnowszej wersji sterowników do oprogramowania Nvidia GeForce Experience oprogramowanie do telemetrii. Jego zadaniem jest zapisywanie aktywności użytkownika i przesyłanie tych informacji na zewnątrz. Zastanawiające jest to, że na liście aktualizacji nie ma o tym wzmianki.

Nie ma pewności co do typu danych zbieranych przez oprogramowanie, natomiast z pewnością nie są to informacje na temat błędów sterownika. Te są raportowane automatycznie przez narzędzie „Raportowanie Błędów”.

Problem z oprogramowaniem telemetrycznym polega na tym, że za jego pomocą można na przykład przechwycić zawartość ekranu. W ten sposób można podejrzeć hasła, bądź inne dane osobiste. Obecnie firma nie wydała orzeczenia, co do typu zbieranych danych. Natomiast niewątpliwie poda te informacje inaczej całą sprawą zainteresuje się GIODO i UOKiK.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również