traffic-337574_640
fot. pixabay.com
Wiadomości Pikio - 21 Maja 2015

Nowe restrykcyjne prawo drogowe nie obejmie polityków i sędziów

18 maja weszły w życie nowe przepisy drogowe, które w drastyczny sposób zmieniają zasady odbierania prawa jazdy osobom przekraczającym dozwoloną prędkość. Jak zauważa portal parezja.pl nowe prawo nie będzie jak zwykle obejmowało posłów, senatorów i sędziów.

Według nowych zapisów prawa drogowego każdemu kto przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym będzie odbierane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, w przypadku "recydywistów" będzie stosowany dłuższy okres pozbawienia prawa jazdy i obowiązkowy egzamin na prawo jazdy. Wyjątkiem od tej zasady są jak zwykle osoby z immunitetami, czyli posłowie, senatorowie i sędziowie. Dzieje się tak dlatego bo procedura odbierania prawa jazdy osobom z immunitetem jest - jak zauważa portal parezja.pl - długotrwała i często nieefektowna z uwagi na to, że poseł może nie chcieć zrzec się nietykalności. W takim przypadku potrzebne jest głosowanie całej izby parlamentarnej co często zajmuje miesiące.

bh, źródło: parezja.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News