Nowe prawo w Teksasie: Studenci będą mogli chodzić z bronią palną na wykłady

Nowe prawo w Teksasie: Studenci będą mogli chodzić z bronią palną na wykłady

Dzięki ustawie, jaką wprowadziły właśnie władze stanu Teksas, studenci mogą nosić przy sobie broń palną na kampusach czy salach wykładowych. Prawo to dotyczy 210 tys. osób, które studiują na uczelniach państwowych w Teksasie.

Studenci, którzy chcą nosić przy sobie broń podczas zajęć muszą jednak spełnić dwa warunki. Pierwszym jest ukończenie 21 lat, drugim - posiadanie odpowiedniej licencji. Co ciekawe, data wprowadzenia nowego prawa nie jest przypadkowa.

Ustawa umożliwiająca studentom noszenie broni została bowiem wprowadzona w 50 rocznicę masakry w Austin. Wtedy to, 1 sierpnia 1966 roku Charles Whitman, student najlepszej uczelni w stanie Teksas - University of Texas w Austin, zamordował 16 osób i ranił 32. Whitman strzelał do studentów z wieży zegarowej używając do tego celu karabinu z celownikiem optycznym.

Jak informują republikańskie władze Teksasu, wprowadzając nowe prawo chciały zwiększyć bezpieczeństwo studentów. Niemałe korzyści dostrzegli w ustawie producenci broni, którzy otwarcie popierali jej wprowadzenie. Niezadowoleni są z kolei wykładowcy, którzy twierdzą, że skutki wprowadzenia ustawy będą odwrotne od zamierzonych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: tvp.info pt Następny artykuł