Śmierć lidera Samoobrony, Andrzeja Leppera, była końcem dla jego partii. Jednocześnie była jednak początkiem ogromnej afery, jaka rozpętała się w Polsce. Do dziś bowiem wiele osób nie wierzy w samobójstwo krewkiego polityka. Najpopularniejszą teorią jest ta o „seryjnym samobójcy”. Sprawdzić to postanowił dziennikarz, Tomasz Sekielski.

Jego śledztwo wykazało jednak, że sprawa śmierci Andrzeja Leppera jest bardzo złożona i niesamowicie mglista. Choć Sekielski próbował odpowiedzieć na pytanie, co właściwie wydarzyło się 5 sierpnia 2011 roku, pomnożył tylko ilość pytań, jaka obwarowuje sprawę śmierci Leppera. Jak sam twierdzi, prokuratura powinna jeszcze raz przyjrzeć się śmierci polityka.

Dziennikarz wskazuje, że służby badające śmierć nie doszukały się działań osób trzecich. Tymczasem Lepper tygodnie przed swoją śmiercią dziwnie się zachowywał. Piotrowi Tymochowiczowi, specjaliście od wizerunku, powiedział na kilkanaście godzin przed śmiercią „chcą mnie zabić”. Nie wyjaśnił kto i za co, ale jak twierdzi Tymochowicz, Lepper był o tym święcie przekonany.

Żeby tego było mało – śmierć Leppera nastąpiła w piątek po południu, a sekcja zwłok przeprowadzona została dopiero w poniedziałek. To wystarczająca ilość czasu, by zneutralizowały się toksyny w jego ciele, które ktoś mógł mu zaaplikować. Co więcej, śledczy nie pociągnęli dalej wątku tajemniczych śladów butów w siedzibie Samoobrony, gdzie znaleziono martwego Leppera.

Wątki wschodnie, które pojawiają się w życiu lidera Samoobrony, także nie zostały zbadane. Tych było bardzo wiele – Mykoła Hinajło to jeden z wysoko postawionych ukraińskich duchownych. Lata temu grał rolę oficjalnego doradcy Leppera. Wprowadził go w świat wschodnich biznesów i załatwił dwa doktoraty honoris causa. Jak mówi, powodów śmierci polityka, powinno się szukać na wschodzie.

– Spotkania na Ukrainie i Białorusi z różnymi ludźmi wzbogaciły jego wiedzę o wschodnich realiach i tarapatach w Rzeczpospolitej. Gdzieś wszedł komuś w drogę. Kiedyś komuś powierzył coś, co nie powinien był powiedzieć i powierzyć – mówi tajemniczo Hinajło i nie chce wytłumaczyć, komu i co powiedział Lepper.

źródło: natemat.pl

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również