Na sejmowej mównicy pojawiły się urządzenia przypominające mikrofony nasłuchowe i kamery. Poseł Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej zasugerował podczas swojego przemówienia, że jest to efekt uchwalonej niedawno tzw. ustawy inwigilacyjnej. 

 – Proszę o zwołanie konwentu seniorów żeby wytłumaczyć co tak naprawdę zostało przylepione do tej mównicy. Po lewej stronie widzą państwo biały, po prawej stronie czarny – oraz kamerkę najwyraźniej – mikrofon kierunkowy. Chciałem zapytać czy pan marszałek wydał zgodę na instalację tych urządzeń. Czyje są te urządzenia, jakiej służby? Czy to jest efekt ustawy inwigilacyjnej, która weszła wczoraj? – pytał marszałka Sejmu poseł Halicki.

Poseł Platformy Obywatelskiej chciał się również dowiedzieć czy marszałek Sejmu poinformował przedstawicieli klubów parlamentarnych o instalacji nowych urządzeń wokół mównicy oraz o to w jakim celu zostały one zainstalowane.

Halicki pyta marszałka o instalacje w SejmieJeden biały, drugi czarny. Platforma Obywatelska w osobie posła Halickiego na tropie podsłuchu na mównicy sejmowej.http://www.tvp.info/23958271/co-zostalo-przylepione-do-tej-mownicy-posel-halicki-pyta-marszalka-o-instalacje-w-sejmie

Posted by tvp.info on 9 luty 2016

Zainstalowanie mikrofonów kierunkowych może mieć związek z „niedomówieniami” jakie czasami mają miejsce podczas obrad Sejmu gdy posłowie biorący udział w burzliwych dyskusjach przekrzykują się nawzajem. Przykładem takiej sytuacji jest sprawa rzekomego znieważenia szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości przez jednego z posłów opozycji. Podczas przemówienia premier Szydło, z sali sejmowej padło w jej kierunku „Jest wam przykro” lub „Jebać Szydło”. Pierwsza wersja została umieszczona w sejmowym stenogramie a wyjaśnieniem czy bliższa rzeczywistości jest druga wersja zajmie się prokuratura. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvp info

Zobacz również