Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro poinformował w programie „Minęła 20-sta”, że podczas Światowych Dni Młodzieży zatrzymano nie jednego obcokrajowca, który podejrzewany jest o próbę dokonania zamachu jak informowały wszystkie media, a trzech. Polityk ujawnił również więcej szczegółów.

Podczas Światowych Dni Młodzieży do mediów przedostała się informacja o zatrzymaniu Irakijczyka, który jest podejrzewany o próbę dokonania zamachu na przebywających w Polsce pielgrzymów i papieża Franciszka. Jak jednak ujawnił w programie „Minęła 20-sta”, minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, podczas religijnej imprezy zatrzymano aż trzech obcokrajowców.

Pierwszym jest wspomniany Irakijczyk, a pozostali dwaj to Tunezyjczyk i Algierczyk. Wszyscy podejrzewani są o przygotowywanie zamachu terrorystycznego i w ich sprawie jest prowadzone aktualnie śledztwo i gromadzenie dowodów.

Minister Ziobro ujawnił również więcej szczegółów w sprawie zatrzymanego Irakijczyka, który jest podejrzewany o posiadanie materiałów wybuchowych.

 – Są też inne bardzo poważne elementy wskazujące na to, że jego rola jest niejasna. Składał fałszywe zeznania. Wiemy, że dokumentował miejsca, które były związane z pielgrzymką papieża, chciał wynająć mieszkanie na trasie przejazdu papieża. Fotografował również miejsca wielkich skupisk ludzkich tj. dworce czy galerie handlowe. Aktualnie badamy jego ewentualne powiązania z innymi osobami – powiedział Ziobro w programie „Minęła 20-sta”.

Szef resortu sprawiedliwości podkreślił także, że polskie służby zdały egzamin podczas Światowych Dni Młodzieży i ich profesjonalne zachowanie uchroniło nas od wielkiej tragedii.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: minęła 20-sta w tvp info

...

Zobacz również