Wczoraj doszło na zatrzymania mężczyzny, który podejrzany jest o planowanie ataku na prezydenta Andrzeja Dudę podczas jego wizyty w Piekarach Śląskich. Pojawiły się nowe, dokładniejsze informacje na jego temat. 

Wczoraj tuż przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w bazylice w Piekarach Śląskich policja we współpracy z Biurem Ochrony Rządu zatrzymała podejrzanie zachowującego się w drzwiach budynku sakralnego mężczyznę. Znaleziono przy nim list, nóż i strzykawkę.

Jak się teraz okazuje, mężczyzna od samego początku wzbudzał podejrzenia funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Zachowywał się na tyle dziwnie, że zaczęto go bacznie obserwować. Do zatrzymania doszło w momencie gdy mężczyzna wyciągnął strzykawkę.

Znaleziono przy nim notatki z listą pytań do prezydenta, nóż oraz strzykawkę zawierającą nieznaną substancję. Zawartość strzykawki zostanie poddana badaniom w celu ustalenia jej składu. Przeszukano również jego mieszkanie, gdzie zabezpieczono m.in. komputer i telefon komórkowy.

Według wstępnych ustaleń policji, 40-letni Aleksander Cz. pochodzi z Bytomia, jest bezrobotny i zajmował się do tej pory jedynie pracami dorywczymi.

Podczas wstępnego przesłuchania nie potrafił w sposób jasny i składny powiedzieć dlaczego na spotkanie z prezydentem przybył z nożem i strzykawką wypełnioną nieznaną substancją (sam miał twierdzić, że strzykawka wypełniona jest wodą święconą).

Mężczyzna najbliższy czas spędzi w policyjnym areszcie.

fot śląska policja
fot śląska policja
fot śląska policja
fot śląska policja

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

...

Zobacz również