Nowe dokumenty już za miesiąc! Ministerstwo pokazało jak wyglądają

Nowe dokumenty już za miesiąc! Ministerstwo pokazało jak wyglądają

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało właśnie wzory nowych paszportów. Różnią się one od wcześniej zapowiadanych.

Kilka miesięcy temu, z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę MSWiA ogłosiło konkurs na grafikę, która miałaby znaleźć się w nowej wersji paszportu.

Lwów i Wilno w paszportach

Olbrzymie kontrowersje wywołały zaproponowane w konkursie zdjęcia Cmentarza Orląt Lwowskich i Ostrej Bramy. Dyplomacja państw, na terenie których, robione były zdjęcia, była oburzona. – To właśnie wywołuje i zdumienie, (…) i zaniepokojenie, ponieważ to godzi w dobro naszych relacji – komentował sprawę dla TVN24 Mykoła Jarmoluk, pełniący obowiązki ambasadora Ukrainy w Polsce. – Takie zamiary są niezgodne z przyjaznymi relacjami sąsiedzkimi i są uważane przez stronę litewską jako nie do przyjęcia. Ostra Brama i obraz Najświętszej Maryi Panny wewnątrz niej znajdują się na terytorium Litwy i ich wizerunki nie powinny znajdować się na oficjalnych dokumentach innego państwa– napisało w komunikacie MSZ Litwy. Ostatecznie, obrazki te nie znalazły się na nowych paszportach. Po wyłonieniu zwycięzców konkursu, na podstawie rysunków stworzono projekt stron nowego paszportu. Dziś, MSWiA opublikowało je na swoim Twitterze. Nowy projekt paszportów wejdzie do użytku 1 stycznia 2018 r. Foto: twitter.com/mswia_gov_pl Foto: twitter.com/mswia_gov_pl Foto: twitter.com/mswia_gov_pl Foto: twitter.com/mswia_gov_pl Foto: twitter.com/mswia_gov_pl Źródło:  twitter.com/mswia_gov_pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News