Zważywszy na temperament zarówno przewodniczącego SLD Leszka Millera, jak i szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota, wielu komentatorów sceny politycznej zastanawiało się, kto stanie się liderem Zjednoczonej Lewicy i będzie reprezentował koalicję np. w debatach przedwyborczych. Okazuje się, że twarzą lewicowego Komitetu zostanie współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka.

Lewicowi działacze przekonują, że Nowacka ma być alternatywą dla Szydło i Kopacz. Oficjalnie jako liderka ma zostać przedstawiona na konwencji Zjednoczonej Lewicy, zaplanowanej na 4 października. Obserwatorzy sceny politycznej twierdzą, że zmiana pokoleniowa wśród czołowych działaczy lewicy jest niezbędna, bowiem starzy lewicowi wyjadacze nie są w stanie przyciągnąć nowego elektoratu.

Sama zainteresowana stwierdziła, że jako osoba zajmująca się polityką nie boi się wyzwań politycznych. Dodała też, że Zjednoczona Lewica to projekt długofalowy. Z racji tego, że Komitet startuje jako koalicja, aby wejść do Sejmu ZL musi przekroczyć barierę 8%.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


ds, źródło: Tvp.info

...

Zobacz również